Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Militaria przez internet – gadżety do samoobrony

W dzisiejszych czasach nietrudno o atak w najmniej spodziewanym momencie. Tyczy się to w szczególności niebezpiecznych okolic, ale nie tylko. Bywa, że nawet bezpieczne miejsca nie pozostają wolne od napastników. Jak się zabezpieczać?
przekrój - muzyka
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlaczego warto?


Produkty przeznaczone do samoobrony mogą w istotnym stopniu wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Napastnik często liczy na to, że w prosty sposób uda mu się zdobyć telefon, czy portfel, bowiem wystarczy tylko odpowiednio zastraszyć swoją ofiarę - to właśnie dlatego tak często są nimi kobiety. Niekiedy zdarza się, że skuteczne jest postawianie się złodziejowi, w szczególności jeśli całe wydarzenie dzieje się w okolicy często uczęszczanej przez przechodniów. Napastnik wtedy obawia się, że inna osoba może utrudnić mu działania i dlatego rezygnuje. Niestety, zdarza się w rzeczywistości i tak, że opór ze strony ofiary tylko budzi dodatkową agresję. Wówczas o wiele lepiej jest oddać pieniądze, telefon, tudzież inną wartościową biżuterię, bo przecież życie ludzkie i zdrowie o wiele jest cenniejsze niż tego rodzaju przedmioty. Jeśli jednak okolica, w której mieszkamy albo pracujemy nie należy do najbezpieczniejszych, warto postarać się o przedmioty, jakie mogą ułatwić nam samoobronę, jak również dodać pewności siebie.


odzwierciedlenie - muzyka
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ochrona przed przestępcąDługopis taktyczny Fisherpen to najlepszy przykład, że nieduże nawet militaria mogą być okazać się funkcjonalne i praktyczne. Poznaj pełną ofertę na stronie CQB Przedmiot ten przypomina swoim wyglądem standardowy długopis, ale w razie zagrożenia staje się wygodnym narzędziem obrony – można z jego udziałem założyć dźwignię, czy też uderzyć napastnika. Poza tym niektóre modele mają specjalną końcówkę, przy pomocy której zbijemy szybę.

Popularny jest również gaz pieprzowy. W przypadku zagrożenia wystarczy go użyć, aby zaskoczyć napastnika i zyskać czas na ucieczkę. Właśnie z tego powodu jest on, podobnie jak długopis taktyczny Fisherpen, bardzo skuteczny.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, to do sprawdzenia (https://goldwasser.pl/catering-swiateczny-gdansk/) mamy następne wątki na stronie, którą umieściliśmy pod tym linkiem.

To oczywiście przedmioty, które bez problemu zmieszczą się w kieszeni, a tym samym zawsze są pod ręką. Nawet jeżeli liczyć będą się sekundy, w prosty sposób jest możliwość wyjąć go i skutecznie obronić się przed groźnym napastnikiem. Tego rodzaju rzeczy można bez problemu zakupić w sklepach oferujących militaria. -> Do wyboru różne modele, dlatego każdy na pewno znajdzie coś najlepszego dla siebie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-15 16:45:38
Tagi: czas, kobiety, sklep, tag_3y