Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Niedrogi sposób na rozrywkę - dobre, domowe kino

Większość Polaków nie potrafi wyobrazić sobie popołudnia bez oglądania telewizji. Uwielbiamy produkcje filmowe, zwłaszcza komedie. Idealny pomysł na wieczór to dla wielu z nas fotel oraz film.


ubrania - obrazek
Napisał: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przemysł filmowy to prawdziwa maszyna do zarabiania pieniędzy – od zarania kinematografii produkcje filmowe cieszą się niezwykłym powodzeniem – na początku dlatego, że filmy to było coś całkowicie innowacyjnego, nowoczesnego. Potem dlatego, iż filmy przenosiły nas w nieznany świat, pozwalały na przeżywanie nieprawdopodobnych przygód, dostarczały emocji, jakich brakuje nam w prawdziwym życiu. Obecnie wykrystalizowało się mnóstwo gatunków filmowych. Warto pokrótce omówić parę z nich. Stosunkowo mało znany – czarna komedia. Idealnym przykładem będzie tu produkcja Zgon na pogrzebie. Czarna komedia to śmiech przez łzy – zabawne jest to, co tak naprawdę przysparza nam smutku, praktycznie śmieszą nas sytuacje, z których nie wypada się śmiać, a przynajmniej jest to niedobrze postrzegane w naszej kulturze. O wiele bardziej znane są produkcje przeznaczane dla młodzieży, jak na przykład Saga Zmierzch: Zaćmienie. Historia ta dotyczy losów szarej śmiertelniczki, jaka zakochuje się w chłopaku, który jest wampirem. Jest tam romans, sensacyjna intryga, pościg, kłamstwo – słowem wszystko to, co interesuje młodego widza. Dla malutkich widzów wymyślone zostały filmy animowane, jak przykładowo Bujdy na resorach. Rysunkowi bohaterzy przeżywają nieprawdopodobne przygody, jakie dają najmłodszym wiele radości. Zgon na pogrzebie to na pewno film dedykowany dla dojrzałego widza, nie ze względu na jego treść, lecz pomysł prowadzenia narracji. Dla młodego widza doskonały będzie film Saga Zmierzch: Zaćmienie.


Dostarczy on wielu emocji, pozwoli przeżywać to, czego brak w realnym życiu, pozwoli na chwilę zapomnienia, jeśli damy porwać się opowieści. Dla najmniejszych, ale jednocześnie najbardziej wymagających odbiorców, doskonałe będą bajki animowane, takie jak Bujdy na resorach, dostosowane do sposobu odbioru filmowej małego dziecka.


Poza filmami często patrzymy na seriale. Parę lat wstecz niezwykłą popularnością cieszył się serial Skazany na śmierć sezon 2. skazany na śmierć sezon 2 najlepszy serial na nudę Opowiada on o losach braci z których starszy ląduje w więzieniu, a młodszy postanowił za każdą cenę go wydostać. Z uwagi na ogromną popularność aktorzy którzy grali w tym seriali zdobyli status prawdziwych gwiazd. Skazany na śmierć sezon 2 po prostu trzeba zobaczyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-15 14:20:37
Tagi: odzież, rzeczy, świat, pomysł