Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Dlaczego pokoje typu escape room są tak popularne, jak wygląda w nich zabawa.

Goniąc za emocjami i rozrywką ludzie wymyślają coraz to dziwniejsze rzeczy, czasami naprawdę niezwykłe i wyjątkowe. Do nowości tego typu, od całkiem niedawna obecnych w naszym kraju, są specjalne pokoje, nazywane potocznie escape room, z jakich po rozwiązaniu rozmaitych zagadek i łamigłówek po prostu należy wyjść.


Pokoje ucieczek swój początek wzięły pod koniec ubiegłego wieku z komputerowych gier, to właśnie one były podstawową inspiracją. Kolejne lata to ciągły rozwój tej właśnie rozrywki, łamigłówki stawały się jeszcze bardziej wymagające i skomplikowane, zaczęły się także pojawiać pokoje tematyczne. Od paru lat escape room Gdańsk są obecne również w Polsce. Praktycznie w każdym większym mieście bez żadnego problemu znaleźć można tę formę rozrywki, w części miast takich pokoi może nawet być kilkanaście, a bez przerwy otwierane są nowe. Rozrywka ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, bo w pierwszej kolejności daje doskonałe możliwości zabawy w gronie znajomych czy rodziny, ale też zmusza do kombinowania myślenia.


drzwi od escape rommu w Trójmieście
Napisał: Travis Wise
Na podstawie: http://www.flickr.com
Głównym założeniem pokojów typu escape room Trójmiasto jest opuszczenie wnętrza w ustalonym przedziale czasu. Jednak aby to wyjście było w ogóle wykonalne, to konieczne będzie rozwiązanie zagadek i łamigłówek, jakie się znajdują wewnątrz. Jednocześnie w takim pokoju może znajdować się nawet parę osób, tak naprawdę niektóre zagadki będą wręcz wymagać pełnej współpracy grupy, bo pojedynczo trudno sobie będzie z nimi poradzić. Łamigłówki mają różnorodny charakter, część z nich jest zręcznościowa, a inne będą wymagać logicznego myślenia czy sprytu. Bardzo istotną rolę w tej zabawie odrywa sceneria, a tu projektanci robią naprawdę niezwykłe rzeczy. Każdy pokój jest tematyczny, wyposażony jest w świetną scenerię, więc wchodząc do środka można zupełnie zapomnieć o codziennych problemach i wczuć się w atmosferę i klimat.


Nie ma też dużego ograniczenia co do uczestników, w zabawie bez problemów mogą też brać mniejsze dzieci. Nie ma tam żadnych niebezpieczeństw, wnętrze jest bez przerwy czas monitorowane i w razie jakiejś potrzeby w każdym momencie taki pokój da się opuścić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-26 10:45:33
Tagi: dzieci, projekt, pokój, rozrywki, miejsca