Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Chcesz znaleźć wspaniały podarunek? Odwiedź księgarnię!

Czytelnictwo w Polsce ma się bardzo źle, ludzie w ogóle nie czytają literatury. W 2014 roku większość Polaków przeczytało mniej niż jedną książkę, niektórzy w ogóle nic nie zaliczyli od lat. Mimo wszystko księgarnie mają się dobrze, wizytowane przez tych będących w mniejszości, ale wciąż licznych, zatwardziałych czytelników.


Jeżeli poszukujesz dobrego prezentu na imieniny dla zaprzyjaźnionej osoby, z pewnością spotkasz tam coś interesującego, dla każdej grupy ludzi.

książki
Napisał: Matthew
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bracia Karamazow, ostatnia proza Fiodora Dostojewskiego, jest perełką gatunku. Mimo ogromnych rozmiarów, lekturę czyta się jednym tchem, poznając historię rosyjskiej rodziny końca XIX stulecia. Jeśli chcemy zadowolić osobę, która lubi w literaturę piękną, Bracia Karamazow będą bardzo trafionym pomysłem- polecana mroczna wieża.

Z kolei Mroczna Wieża, kilkunastotomowa saga autorstwa genialnego Stephena Kinga, spodoba się bardziej miłośnikom fantastyki, tak samo jak Ogień i Woda 1 (-sza część). Są to pozycje, które na zawsze weszły do kanonu powieści tego typu, mając miliony zwolenników na całym globie. Nawet jeśli twoim obdarowanym ma być chłopiec, który jeszcze nie rozumie liter, w księgarni znajdziesz wszelkie, ciekawe kolorowanki samochody, kwiatki, bohaterowie bajek - to tylko kilka propozycji. Także pozycje dla nastoletnich pasjonatów kolorowania są tam dostępne.

Jednak trzeba mieć na uwadze, żeby nie zakupić książki, którą nasz solenizant już posiada. Epopeja Mroczna Wieża składa się z wielu tomów, dlatego należy uprzednio się rozeznać na półce naszego obdarowywanego. Tak samo jest z cyklem Victorii Scott - jeśli nie widzimy jej na regale, trzeba nabyć książkę Ogień i Woda 1 -szy tom. Jeżeli chodzi o dedykację, jest oczywiście zalecana, jednak nie w samej książce.


stoisko z książkami
Napisał: winniepix
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepiej napisać pare zdań na osobnej kartce, aby nie zrujnować na stałe naszego podarunku. Jeżeli mamy zamiar obdarować dziecko,0nabywając kolorowanki samochody czy lalki, trzeba zakupić kilka różnych egzemplarzy, aby nasz prezent był pełniejszy. Pamiętajmy także, aby poprawnie zapakować podarunek - możemy uczynić to na miejscu, w księgarni. Sympatyczne ekspedientki zrobią to za nas- dziecięce kolorowanki samochody.

Księgarnia jest wspaniałym punktem na odnajdywanie prezentów. Spotkamy w niej nie tylko książki - te z kanonu literatury klasycznej jak i fantastycznej - ale także upominki dla dzieci. Dodatkowo robiąc sprawunki, zawsze można odszukać jakąś ciekawą pozycję dla siebie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-03 14:34:35
Tagi: księgarnie, książka, lektura, Czytelnictwo