Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Książka od dziesięcioleci towarzyszy ludziom

Literatura od wielu setek lat towarzyszy ludziom jako jedna z najważniejszych rozrywek. W dawnych wiekach osoby umiejące pisać i czytać były bardzo szanowane, bo umiejętności te były elitarne i mało dostępne dla ogółu. Dopiero wynalezienie druku sprawiło, że książki trafiły pod strzechy i zyskały dużą popularność.

Nauka z komputerem
Napisał: Goleudy Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mogłoby się wydawać, że chyba nic nie da rady powstrzymać ogromnej popularności słowa pisanego. W końcu na papierowe kartki były przelewane wszystkie najważniejsze pozycje światowej literatury, a także ogrom wiedzy, którą przez lata gromadziła ludzkość. Książki stały się tak nieodłącznym elementem naszego życia, że wielu ludzi zwyczajnie traktowało je jako zwykły element wyposażenia mieszkania czy domu- ksiazka hobbit. Książki były czytane dla spędzenia wolnego czasu, z książek młodzież, dzieci i dorośli mogli czerpać wiadomości, z książek korzystały również osoby szukające różnego rodzaju porad, wskazówek czy przepisów. W dużej części domów można książki spotkać, w niektórych utworzono wręcz niewielkie biblioteczki gromadzące pokaźne ich ilości.

I gdy mogło się wydawać, że słowu drukowanemu nic nie jest w stanie zagrozić, pojawiły się nagle komputery, a chwilę później internet. Wywróciło to całkowicie cały świat naukowej i rozrywkowej literatury. Okazało się nagle, że przepisy są niepotrzebne, bo praktycznie wszystkie informacje tego typu bez problemów można znaleźć w internecie, co więcej, zupełnie bezpłatnie.

książki
Napisał: ricoeurian
Na podstawie: http://www.flickr.com
Studenci i uczniowie również zaczęli kupować mniej książek, bo jeśli mogli ją znaleźć zeskanowaną w sieci, to w trosce o swój portfel wolą wybrać naukę z takich właśnie źródeł- ciąg dalszy.


Poza tym ludzie jednak dużo mniej czytają, przecież ta prozaiczna czynność może zmusić do wysiłku i uruchomienia wyobraźni, a w końcu prościej jest usiąść przed ekranem telewizora i bezmyślnie spoglądać na dynamicznie przelatujące sceny. Ogromnie zmieniło również pojawienie się różnego rodzaju czytników książek. Te nieduże urządzenia elektroniczne wyświetlają na ekranie przypominającym papierową kartkę treść danej książki, dzięki czemu można przy sobie nosić całą bibliotekę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-10 01:59:52
Tagi: komputery, nauka, książki, literatura, czytniki