Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Maluchy uwielbiają oglądać telewizję, ale należy wybierać dla nich edukacyjne programy

Nie wolno zabraniać maluchom oglądać telewizję. Prawdą jest, że nie należy ślęczeć przed odbiornikiem przez pół dnia. Zatem mądrze musimy wybierać dla nich wartościowe programy.
sprzęt
Napisał: Daniel Kruczynski
Na podstawie: http://www.flickr.com


program tv
Napisał: bobbi vie
Na podstawie: http://www.flickr.com


hasło
Napisał: Mannish
Na podstawie: Mannish


Telewizja przyciąga wszystkich od początku – od momentu powstania. Ruch na ekranie hipnotyzuje i powoduje, że możemy wpatrywać się w niego przez cały dzień. Nie będzie to oczywiście zbyt zdrowe, szczególnie dla najmłodszych. Z tego powodu rodzice powinni mądrze wybierać to, co berbeć ogląda. Warto wybrać taki program TV, który jest edukacyjny. Może być o zwierzętach. Maluchy przecież uwielbiają zwierzątka. Takie, które możemy trzymać w przydomowej oborze oraz te dzikie, które można spotkać wyłącznie w ZOO. Jeżeli nasz szkrab jest jeszcze za mały na programy o zwierzętach, to powinniśmy pozwolić mu na obejrzenie bajek. Jednak zawczasu powinniśmy upewnić się, że będą to bajki pozbawione agresji i złych charakterów. Nasze dziecko powinno patrzeć na nie z chęcią oraz czerpać z nich mądrości o przyjaźni i uczciwości. Strach i chowanie się pod stołem nie dadzą pozytywnych efektów. Na początku musimy z naszym dzieckiem oglądać telewizję razem. Należy uczyć je, że kiedy przychodzi limit czasowy, to po prostu wstajemy i zaczynamy interesować się czymś innym. Mamy możliwość wspólnie układać klocki lub przygotowywać obiad.
Nie zapominajmy, że telewizja może mieć niezwykle pozytywny wpływ na rozwój naszego maleństwa.

Jeśli chcesz poznać dane na przedstawiany wątek, to odsyłam do serwisu w którym odnajdziesz mnóstwo fascynujących danych, które dokładnie opisują zagadnienie.

Musimy jednak być świadomi tego, że we wszystkim należy umieć mieć umiar.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:27:55
Tagi: dziecko, dzieci, czas, Strach, moc