Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Twoje zbieractwo ma szansę obrócić się w interes

Numizmatyka, zespala nam się głównie ze zbieraniem monet, lecz nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że inwestowanie w monety ma szansę stać się też możliwością na gromadzenie kaPITału i uzupełniać nasze oszczędności.


Aktualnie na rynku skup monet jest coraz bardziej na topie i nie jest ciężko odnaleźć obeznanych rzeczoznawców, jacy mogą nam przybliżyć tę dziedzinę.


Warto podkreślić, że monety kolekcjonerskie, zawsze są bardzo wiekowe. To także jak najbardziej nowe numizmaty, które mennica produkuje regularnie, na zamówienie Narodowego Banku. Jednak nie bywa ich mnóstwo i nie trafiają do codziennego obiegu, ponieważ ich renoma kolekcjonerska przewyższa wielokrotnie ich nominał. Takie monety (przejdź) produkowane są z cennych surowców, to jest złota i srebra oraz są puszczane przede wszystkim na specjalne wydarzenia.
Hobbyści początkujący, którzy chcą inwestować w skup monet często najpierw nie zdają sobie sprawy, jaka jest różnica między monetą i numizmatem. Moneta zawiera nominał, czyli wartość określoną w systemie płatniczym i jest używana w powszechnym obiegu, zaś numizmat nie posiada takich właściwości, gdyż jego jedynym przeznaczeniem jest rola kolekcjonerka.


Gra planszowa - Warhammer Inwazja
Na podstawie: http://www.planszoweczka.pl/


pl:Eric Sardinas
Napisał: TNS Sofres
Na podstawie: http://www.flickr.com


jakość monet zależy o kilku czynników, między innymi od surowca, z jakiego zostały wytłoczone, ale również od nakładu, ponieważ im bardziej niewielki nakład tym samym moneta cenniejsza.


Naomiast stare monety mają większe znaczenie dla inwestorów.


rynek skupowania monet jest niezwykle interesujący i ma szansę nam przynieść nie tylko gratyfikacje, ale przede wszystkim wciągające hobby.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:00:59
Tagi: dania, rynek, PIT, jakość