Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Pełne akcji strategiczne gry planszowe dla wielu graczy

W naszym artykule przejdziemy najpierw do odległej przeszłości, żeby zostać jednym z siedmiu archaicznych władców. Później poznamy brutalny, krwawy i pełen intryg czas średniowiecznych monarchów, aby zakończyć naszą wycieczkę na wyimaginowanym świecie rodem z Hobbita.


rower


7 cudów świata gra strategiczna, która zachwyca pięknymi, barwnymi grafikami, przenosi graczy do starożytnego świata najstarszych imperiów i wciela w role największych władców, jakich znał wtenczas świat. Każdy z uczestników będzie mógł budować swoje mocarstwo według własnej strategii. Gra złożona jest z trzech poziomów nazywanych Wiekami, w trakcie których grający, po wzięciu do rąk kart sami zadecydują co chcą z nimi zrobić, ponieważ każdą kartą można zagrać na trzy różne sposoby! Możemy również handlować z sąsiednimi graczami. Wszystko po to, aby zbudować najmocniejsze mocarstwo.


Gra o Tron gra planszowa znanego na całym świecie serialu przeniesie graczy prosto do pełnego intryg uniwersum wymyślonego przez Georga R.R. Martina. W trakcie pełnej emocji rozgrywki mamy możliwość wcielić się w przywódców pięciu domów : Lannisterów, Greyjoyów, Martellów, Starków i Tyrellów, żeby po nieszczęśliwej śmierci Roberta Baratheona zdobyć Żelazny Tron. Gra złożona jest z dziesięciu tur, natomiast każda tura z 3 faz : zderzeń, rozkazów oraz akcji. Ale to w środkowej dochodzi do najgorszych intryg. Im bliżej końca będziecie tym więcej przyjaciół zdradzimy, ponieważ zwycięzca może być tylko jeden. Jak to powiedział niegdyś Machiavelli : „cel uświęca środki” – w trakcie rozgrywki zobaczysz do czego sam jesteś zdolny.


warhammer diskwars
Napisał: Nordwalk
Na podstawie: Nordwalk


Ostatnią grą jest Warhammer Diskwars czyli pełna emocji, przepełniona akcją gra bitewna, jaka przeniesie graczy do Starego Świata, w którym orkowie, elfy, Imperium i Chaos toczą wojnę o prym nad światem. Bójki są żywiołowe, przeciwnicy będą się ścielić gęsto, z tego powodu musicie na bieżąco zmieniać taktykę, by wygrać – jak na realnej wojnie.
Gdy dysk z wizerunkiem twojego bohatera straci wszelkie punkty witalności przegrasz, dlatego musisz rozsądnie rozstawiać dyski innych jednostek, aby silnie go osłaniać.


Wszystkie trzy gry są intensywne. W pierwszej stawiacie ogromne imperia, w drugiej za każdą cenę sięgacie władzy natomiast w trzeciej każdy jest waszym wrogiem, liczy się tylko by nie zginąć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:21:47
Tagi: dom, podróż, autor