Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Czasy dla prowadzących swoją firmę nie są łatwe

Zwłaszcza w sytuacji, jeżeli dopiero od niedawna działamy na rynku.


Bardzo duża konkurencja, ciągła rywalizacja o konsumenta i brak środków na wykonanie czasem niebywale konkretnych przedsięwzięć prowadzi do generowania wyłącznie strat we własnym biznesie.


nowe biuro
Napisał: marlenedd
Na podstawie: http://www.flickr.com


W podbramkowej sytuacji ostatecznym rozwiązaniem okazuje się zwyczajnie sprzedanie firmy, by nie zadłużać jej dalej.
Jeżeli jesteśmy taką akurat początkującą spółką, ale z dużymi planami przydatnymi dla ogromnych rekinów rynku jesteśmy tzw.startup-ami. Takie duże firmy z chęcią zakupią naszą, a my uzyskamy za to godziwą zapłatę. To jasne inwestycja w startup musi przynieść nabywającemu zyski, dlatego też wasze niespełnione przedsięwzięcia będą od tego czasu własnością kupującego i to on będzie je realizował. Taka inwestycja w startup to bardzo korzystne wyjście, ponieważ młodej spółce bez środków pieniężnych bardzo trudno wprowadzać w życie czasami naprawdę poważne inwestycje, a tak posiadamy możliwość odzyskać choćby zainwestowane w firmę pieniądze. Takie rozwiązania na świecie bywają już na tyle powszechne, że utworzyła się grupa, która zajmuje się dokładnie poszukiwaniem pomysłów, które posiadają potencjał wykorzystania technologii w celu zmian rynkowych. Taki startup venture capITal przez inwestycje w startup-y jest w stanie wykonywać ambitne projekty, które znacząco mogą ułatwić życie, a jeżeli ponadto dotyczy to branży medycznej, okazuje się to tym bardziej znaczące -
Naturalnie, że ciężko sprzedać spółkę, która była naszym pragnieniem. Czasami jednakże wskazane jest nasze plany oddać tym, którzy dzięki posiadanym funduszom wdrażają je w życie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 10:18:54
Tagi: firmy, pieniądz, IT, rozwiązania, firmę