Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Czym jest wyliczenie trwałych środków? Co do nich zaliczamy? O czym nie zapominać?

Definicja środków trwałych, która definiowana jest w artykule 3 ust. 1 pkt 15 ustawy o rachunkowości, definiuje, że trwałymi środkami są rzeczowe aktywa trwałe, zrównane z nimi, o określonym okresie użyteczności ekonomicznej dłuższym niż rok.
ewidencja wyposażenia program
Napisał: OTA Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com


Muszą być zdalne do użytku, stosowanie na potrzeby jednostki. Jeśli takie wszystkie warunki będą spełnione, to będzie oznaczać, że dany składnik majątku jest uznawany za trwały ośrodek.


Jeżeli więc chodzi o takie środki trwałe (czym katologować?) ewidencja jest używana w wielu firmach. Niezbędne również jest to, iż w ustawie o rachunkowości nie zdefiniowano, ile musi wynosić wartość majątkowego składnika, żeby stanowił on środek trwały.


Znaczy to po prostu, że dla celów rachunkowych również składniki majątkowe o niedużej wartości, czyli mogą to być kalkulatory, też mogą być wdrażane do ewidencji środków trwałych, wiadomo jednak jeśli spełniają wspomniane wcześniej warunki. Jeżeli zaś mowa o dochodowym podatku, to ustawodawca udzielił zgody na to, aby od składników majątku, których początkowa wartość nie jest bardziej duża niż trzy i pół tysiąca złotych nie robić odpisów amortyzacyjnych.


W tego rodzaju sytuacji wydatki zużyte na ich nabycie to koszt uzyskania przychodów w miesiącu oddania ich do używania. Bierze się to z danych przepisów.
To wszystko może wydawać się zawiłe, ale całe szczęście jesteśmy w stanie sobie z tym dać radę korzystając z określonej pomocy. Z takiego powodu jak ewidencja wyposażenia program, jaki jest dedykowany do tego celu naprawdę to ułatwia. Najlepiej o nim pamiętać, gdy przyjdzie nam rozliczać środki trwałe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:27:10
Tagi: gra, ewidencja, rachunkowości