Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Ile wynosi podatek od najmu mieszkania oraz kto musi go uregulować?

Dzierżawa mieszkania może być wyborną formą dochodu, w związku z tym sporo ludzi posiadających wolne mieszkanie dzierżawcze decyduje się na jego wynajem. Ceny za najem mieszkania są różne, chociaż posiadacze zdołają zarobić od 1000 złotych w górę w zależności od rodzaju, okazałości czy też wyglądu mieszkania. Jednak musimy pamiętać o tym, iż od każdego przyjmowanego przez nas profitu wypada odprowadzić podatek, również od profitów zdobywanych z wynajmu mieszkania.

kliknij tutaj
Napisał: Simon Cunningham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Osoba, jaka wypożycza mieszkanie może zdecydować się na jedną z dwóch form opodatkowania pieniędzy z najmu. Pierwszą z nich jest skala podatkowa - 18 bądź 23 procent, a drugą ryczałt od pozyskiwanych profitów, który wynosi 8,5 procenta. Należałoby zastanowić się nad tym, która opcja jest dla właściciela bardziej zyskowna - strona .

Rzecz jasna zależy to od konkretnych pojedynczych przypadków oraz od tego które koszta płaci posiadacz natomiast które mieszkańcy. Jeśli na przykład za wynajem mieszkania podatki posiadacz nie ponosi żadnych sumptów - wszystko płacone jest przez lokatorów, a sam właściciel zarabia na rok 24 tysiące za wynajem (po 2 tysiące miesięcznie) to w takiej sytuacji na pewno o wiele bardziej opłacalne będzie wybranie ryczałtu, który wyniesie 2040 złotych podczas roku (170 złotych w skali miesiąca), zaś nie podatku na zasadach ogólnych, ponieważ w tej sytuacji kwota ta będzie bez wątpliwości o wiele większa i wyniesie 4320 złotych rocznie (360 złotych miesięcznie).

Mieszkanie
Napisał: Ben Heinrich
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak więc widać najem mieszkania zdoła być rzeczą nieco skomplikowaną. Rozliczenie się z przyjmowanych dochodów jest sprawą niezbędną i niewątpliwie nie można tego pominąć, albowiem nie zgłoszenie dochodów od wynajmowania mieszkania może spowodować znaczne sankcje karne w wysokości grzywny.

Niemniej jeżeli jako posiadacz nie chcesz być na wynajmie mieszkania stratny musisz niesłychanie dobrze zastanowić się nad tym, jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie najmocniej korzystna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:22:34
Tagi: cena, właściciel, lokatorzy, ryczałt