Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Ile wynosi podatek od najmu mieszkania oraz kto musi go uregulować?

Dzierżawa mieszkania może być wyborną formą dochodu, w związku z tym sporo ludzi posiadających wolne mieszkanie dzierżawcze decyduje się na jego wynajem. Ceny za najem mieszkania są różne, chociaż posiadacze zdołają zarobić od 1000 złotych w górę w zależności od rodzaju, okazałości czy też wyglądu mieszkania. Jednak musimy pamiętać o tym, iż od każdego przyjmowanego przez nas profitu wypada odprowadzić podatek, również od profitów zdobywanych z wynajmu mieszkania.

kliknij tutaj
Napisał: Simon Cunningham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Osoba, jaka wypożycza mieszkanie może zdecydować się na jedną z dwóch form opodatkowania pieniędzy z najmu. Pierwszą z nich jest skala podatkowa - 18 bądź 23 procent, a drugą ryczałt od pozyskiwanych profitów, który wynosi 8,5 procenta. Należałoby zastanowić się nad tym, która opcja jest dla właściciela bardziej zyskowna - strona .Rzecz jasna zależy to od konkretnych pojedynczych przypadków oraz od tego które koszta płaci posiadacz natomiast które mieszkańcy. Jeśli na przykład za wynajem mieszkania (zobacz swiatnieruchomosci.pl/mieszkania/wynajem/szczecin/) podatki posiadacz nie ponosi żadnych sumptów - wszystko płacone jest przez lokatorów, a sam właściciel zarabia na rok 24 tysiące za wynajem (po 2 tysiące miesięcznie) to w takiej sytuacji na pewno o wiele bardziej opłacalne będzie wybranie ryczałtu, który wyniesie 2040 złotych podczas roku (170 złotych w skali miesiąca), zaś nie podatku na zasadach ogólnych, ponieważ w tej sytuacji kwota ta będzie bez wątpliwości o wiele większa i wyniesie 4320 złotych rocznie (360 złotych miesięcznie).
Mieszkanie
Napisał: Ben Heinrich
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak więc widać najem mieszkania zdoła być rzeczą nieco skomplikowaną. Rozliczenie się z przyjmowanych dochodów jest sprawą niezbędną i niewątpliwie nie można tego pominąć, albowiem nie zgłoszenie dochodów od wynajmowania mieszkania może spowodować znaczne sankcje karne w wysokości grzywny.

Niemniej jeżeli jako posiadacz nie chcesz być na wynajmie mieszkania (zobacz www.swiatnieruchomosci.pl/mieszkania/sprzedaz/szczecin/bezrzecze/) stratny musisz niesłychanie dobrze zastanowić się nad tym, jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie najmocniej korzystna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:22:34
Tagi: cena, właściciel, lokatorzy, ryczałt