Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

PIT po terminie to tylko problemy. Opłaciło się zdążyć przed 2 maja

Termin składania zeznań PIT już minął. Na spóźnialskich czekają nieprzyjemne następstwa.


To nie jedynie możliwe kary finansowe, ale również utrata niektórych przywilejów.


kalkulator odsetek podatkowych
Napisał: jaymarable
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto więc wywiązać się z tego obowiązku o czasie. Spóźnione rozliczenie roczne na ogół rozpatrywane jest jako przestępstwo skarbowe.

Zainteresował Cię ten wpis? To świetnie, ponieważ oryginalny wpis zawiera podobne dane do publikowanych.

Dzieje się tak, gdy suma należności uszczuplonej bądź narażonej na uszczuplenie (przykładowo nieopłacony podatek) nie przekracza pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia. W ramach grzywny, urzędnicy mogą wydać karę.Za zaległy PIT można zapłacić od 200 zł do 4000 zł. Do wyliczenia należnego podatku możesz zastosować kalkulator (zobacz zarobki brutto netto) odsetek podatkowych.
O ile zaległa należność podatkowa wynosi sporzej niż 10 000 zł, wykroczenie staje się występkiem. W tym wypadku, kary pieniężne wymierza się w postaci stawek dziennych. Sąd określa ich wartość na podstawie przychodów podatnika. Podobnych konsekwencji możemy ustrzec się. Lepiej będzie złożyć niezupełne zeznanie podatkowe bądź PIT zawierający błędy, a potem prędko skorygować formularz. Korekta PIT sprawdza się nie tylko w sytuacji, kiedy do druku wkradnie się błąd. Podatnik może także udowodnić ulgę podatkową, o jakiej wcześniej zapomniał, bądź wskazać cel dla 1 proc. podatku. Zobowiązanie w stosunku do fiskusa to nie jedynie złożenie deklaracji, ale głównie - uregulowanie podatku.


Za nieopłacany PIT musimy uiścić procent od zaległości. Kiedy jednakże podatnik złoży poprawną korektę blankietu w ciągu pół roku od wskazanego terminu, może korzystać z zmniejszonej stopy odsetek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:20:43
Tagi: czas, kary, odsetki, kwota, błędy