Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

PIT po terminie to tylko problemy. Opłaciło się zdążyć przed 2 maja

Termin składania zeznań PIT już minął. Na spóźnialskich czekają nieprzyjemne następstwa.


To nie jedynie możliwe kary finansowe, ale również utrata niektórych przywilejów.
kalkulator odsetek podatkowych
Napisał: jaymarable
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto więc wywiązać się z tego obowiązku o czasie. Spóźnione rozliczenie roczne na ogół rozpatrywane jest jako przestępstwo skarbowe. Dzieje się tak, gdy suma należności uszczuplonej bądź narażonej na uszczuplenie (przykładowo nieopłacony podatek) nie przekracza pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia. W ramach grzywny, urzędnicy mogą wydać karę.Za zaległy PIT można zapłacić od 200 zł do 4000 zł.

Czyżby nasza najnowsza publikacja (https://bscav.eu/tlumaczenia-symultaniczne-trojmiasto/) podoba Ci się tak wyjątkowo, że chcesz przeczytać kolejne? To fantastycznie! Więc zapraszamy na świeżą stronę.

Do wyliczenia należnego podatku możesz zastosować kalkulator (zobacz zarobki brutto netto) odsetek podatkowych.


O ile zaległa należność podatkowa wynosi sporzej niż 10 000 zł, wykroczenie staje się występkiem. W tym wypadku, kary pieniężne wymierza się w postaci stawek dziennych. Sąd określa ich wartość na podstawie przychodów podatnika. Podobnych konsekwencji możemy ustrzec się. Lepiej będzie złożyć niezupełne zeznanie podatkowe bądź PIT zawierający błędy, a potem prędko skorygować formularz. Korekta PIT sprawdza się nie tylko w sytuacji, kiedy do druku wkradnie się błąd. Podatnik może także udowodnić ulgę podatkową, o jakiej wcześniej zapomniał, bądź wskazać cel dla 1 proc. podatku. Zobowiązanie w stosunku do fiskusa to nie jedynie złożenie deklaracji, ale głównie - uregulowanie podatku.
Za nieopłacany PIT musimy uiścić procent od zaległości. Kiedy jednakże podatnik złoży poprawną korektę blankietu w ciągu pół roku od wskazanego terminu, może korzystać z zmniejszonej stopy odsetek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:20:43
Tagi: czas, kary, odsetki, kwota, błędy