Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Planujesz otwacie własną firmę i nie rozumiesz zawiłych pojęć prawnych? Nie przejmuj się!

A więc dopracowałeś już pomysł na swoją pierwszą działalność. Wiesz już jaką aktywnością będzie się ona zajmować i jesteś przekonany, że będzie ona sukcesem, gdyż jesteś dobry w tej dziedzinie. Rozpoczynasz więc poszukiwania idealnego lokum na swoją działalność. Zaczynasz również proces rekrutacji pracowników do swojej firmy. I tu pojawiają się problemy.

Nie
umowa
Napisał: Startup Mena
Na podstawie: http://www.flickr.com
znasz się na podatkach, nie rozumiesz skomplikowanych kruczków prawnych zapisanych w umowie najmu. Brzmi znajomo? Bez obaw! Nie jesteś jedynym przedsiębiorcą stykającym się z tymi problemami. Ciężko być specjalistą w każdej dziedzinie. Poniżej wspomniane zostały niektóre z licznych pytań, jakie są często zadawane przez młodych przedsiębiorców. Znajomość tych kwestii może się okazać pomocna również tobie. A więc poszukujesz lokalu do prowadzenia działalności. Słyszysz obco brzmiący termin „najem okazjonalny” i zastanawiasz się, czy może to być coś dla Ciebie. Umowa najmu okazjonalnego została wprowadzona do polskich przepisów w 17 lat temu i ma na celu zagwarantowanie większych praw właścicielowi nieruchomości. Warto sprawdzić: umowa najmu okazjonalnego. Najważniejsza informacja dla Ciebie w tym obszarze brzmi – cel takiej umowy może być tylko mieszkaniowy. W gruncie rzeczy oznacza to tyle, że nie może być ona zawarta w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, takiej jak na przykład biuro. Zatrudniając pracowników warto także być świadomym, że jesteś zobligowany do opłaty składek na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (tak zwany odpis na zfśs) wyłącznie wtedy, gdy zatrudniasz min. 20 pracowników w pełnym wymiarze godzin -
dokumenty
Napisał: Robert Couse-Baker
Na podstawie: http://www.flickr.com
.Gdy firma jest mniejsza, możesz to robić dobrowolnie, jednak nie masz takiego obowiązku. Odpowiedź na pytanie o wybór sposobu rozliczenia z fiskusem, mimo iż często poszukiwana, jest niestety raczej złożona. W tej kwestii warto poradzić się specjalisty, gdyż do wyboru są aż 4 różniące się sposoby, a skala podatkowa powinna być wybrana w oparciu o m.in. od rodzaju planowanej działalności.

Opracowaliśmy dla Ciebie nowe przyciągające wiadomości na frapujący Cię dział. Przejdź do następnego artykułu i czytaj wpis rodzaje internetu.


Jeśli nadal masz wiele podobnych wątpliwości – nie przejmuj się. Kluczowe jest to by przypominać sobie, że nie da się być specjalistą we wszystkim. Przyznaj otwarcie, że czegoś nie wiesz czy też nie rozumiesz. Istnieje wiele dobrych firm oraz specjalistów, które pozwolą Ci się poradzić sobie z takimi problemami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:22:32
Tagi: nieruchomości, biuro, działalność