Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Rozliczenie PIT, a kwestia 1% podatku - co warto mieć na uwadze?

Każdy podatnik ma możliwość przekazania swojego 1% podatku organizacji potrzebującej. To jest proste i nic nie kosztuje, a może komuś bardzo pomóc. PIT jest obowiązkowym rozliczeniem podatku dla każdego Polaka otrzymującego dochody w danym roku podatkowym. Termin, w którym można rozliczyć PIT upływa wraz z końcem kwietnia.


podatnik
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Każdy podatnik może przekazać 1% podatku na określoną organizacjęJeśli nie przekażemy 1%, kwota ta przechodzi do budżetu Skarbu Państwa. Nie są to duże kwoty, natomiast wszelkiego rodzaju organizacje czy fundacje często utrzymują się z tego jednego procentu. My w żaden sposób nie odczujemy przecież, że daną kwotę przekazaliśmy - 1% podatku lista.

Jak wyszukać organizacje, na rzecz których można przekazać 1%? Wystarczy wpisać hasło "1% podatku lista" w wyszukiwarkę internetową. Wśród rezultatów dla formuły "1% podatku lista" z ukaże się strona internetowe Na tej stronie co roku umieszczany jest przez Ministerstwo Finansów wykaz organizacji uprawnionych do tego jednego procenta. Na wymienionej witrynie możemy sprawdzić, czy dana organizacja istnieje, a także możemy odnaleźć jej KRS. Możemy na niej sprawdzić, czy aby na pewno dana organizacja pożytku publicznego działa legalnie, a następnie wesprzeć ją, ją wpisując w PIT jej numer KRS.

Obecnie oceń myślenie strategiczne szkolenie ten tekst, który jest bardzo interesujący. Wykonaj to już w tym momencie! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Organizacje pożytku publicznego bardzo zabiegają o ten jeden procent. Im więcej osób przekaże podatek, tym większa suma do spożytkowania. Nie jest łatwo zdobyć przychylność innych.


rozliczenie PITu
Napisał: David Mulder
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zwłaszcza, że takich organizacji jest sporo i złapanie kontaktu z potencjalnym odbiorcą i przekonanie go do przekazania 1% podatku jest naprawdę bardzo trudne. Jednak jest o co walczyć. Jeżeli chodzi o 1% podatku, lista jest cały czas aktualizowana, by nie zaistniała sytuacja, że środki zostaną przekazane na fundację, która zakończyła działalność. Ministerstwo Finansów na stronie udostępnia wyłącznie rzetelne, sprawdzone informacje w jednym miejscu. Trzeba wspomnieć, że informacje widniejące na stronie są autentyczne, sprawdzone i publiczne.więcej szczegółów pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnychWarto przekazywać swój jeden procent dla potrzebujących, często w znacznym stopniu dzięki niemu mogą oni godnie funkcjonować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:22:33
Tagi: PIT, organizacja, dochód, KRS