Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Czy warto składać deklarację pit drogą internetową

Jeśli w danym roku podatkowym otrzymałeś jakiekolwiek wynagrodzenie musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Podstawą rozliczenia formularza PIT jest druk, który dostaniesz od swojego pracodawcy. Przeważnie jest to PIT - 11, który dotyczy każdego, kto pracował przykładowo na umowę o pracę. Wysłanie tego rodzaju dokumentu należy do obowiązku każdego płatnika. Naturalnie warto również dopilnować, by PIT - 11 dostać w terminie.


Na dzień dzisiejszy wypełnienie PIT-u jest bardzo proste, ponieważ możemy to zrobić w formie elektronicznej. Aby to zrobić należy ściągnąć specjalny program ze strony Ministerstwa Finansów. Aplikacja e - Deklaracje, podobnie jak klasyczny formularz należy wypełnić w aktualnej wersji z danego roku. Wypełnienie PIT-u na nieaktualnym druku to typowy błąd popełniany przez podatników.

To niewątpliwie niesamowicie użyteczna tematyka, więc jeśli masz zamiar ją poznać w większym stopniu, to kliknij tu, a więcej znajdziesz w ofercie (https://bankrumia.pl/).

W tym wypadku korzystanie z programu e - Deklaracje jest wygodniejsze, ponieważ raz zainstalowany na komputerze program każdego roku sam się zaktualizuje.

Jeśli wpiszemy w przeglądarkę hasło pit program, znajdziemy wiele tego typu komercyjnych aplikacji. Niektóre są dosyć rozbudowane i posiadają dużo dodatkowych funkcji. Szczególnie pomocne są zintegrowane kalkulatory, a także funkcja, dzięki której konkretny PIT wypełniamy etapami. Zamiast
Zbliżenie na kalkulator
Napisał: Robert Couse-Baker
Na podstawie: http://www.flickr.com
niezrozumiałych formułek program zada nam jasne pytania. Zaznaczając odpowiedzi równocześnie wypełnia właściwe rubryki w elektronicznym formularzu. Jest bardzo prosta forma rozliczenia, którą na pewno należy polecić, zwłaszcza wszystkim tym, którzy z wypełniają zeznanie podatkowe pierwszy raz (poradnik-podatnika-jak-przekazac-1-podatku-za-2014-na-organizacje-pozytku-publicznego/). Tym sposobem zaoszczędzimy też dużo czasu, gdyż papierowe PITy należy złożyć bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym lub wysłać listem poleconym. W obu przypadkach, jeśli robimy to tuż przed 30 maja, powinniśmy się liczyć z koniecznością stania w kolejce. Wysyłając PIT za pomocą internetu możemy to zrobić w każdym momencie, nie wychodząc z własnego domu.

Naturalnie tego typu metoda wciąż nie jest dostępna dla wszystkich. Zazwyczaj starsza osoby, które nie radzą sobie z obsługą komputera, preferują formularze tradycyjne. Utrudnieniem w tym wypadku będzie również brak dostępu do internetu. Stąd też na razie nieprędko internetowa forma składania zeznania podatkowego stanie się normą, chociaż każdego roku coraz więcej podatników przesyła swój PIT właśnie drogą on-line. Tymczasem państwo wdraża już kolejną fazę cyfryzacji administracji publicznej i w w 2015 roku to urząd wstępnie wypełni za nas zenanie. Dostęp do swojego formularza otrzymamy poprzez zalogowanie się na swoim koncie podatnika.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 16:09:46
Tagi: kalkulatory