Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Uzupełnianie PIT-ów w Polsce jest wymogiem, który nieuchronnie dosięga nas co rok - musimy to uczynić, choć niezbyt to lubimy

Wszyscy ludzie, którzy muszą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać to do Urzędu Skarbowego, zapewne wiedzą, że jest jeszcze niewiele czasu. Najczęściej wypełniane dokumenty w naszym kraju to te z numerami 36 oraz 37.


Facet w garniturze
Napisał: Vladimir Yaitskiy
Na podstawie: http://www.flickr.com


Istnieją jednak jeszcze inne numery.


Jest na przykład PIT 28. Jest on przeznaczony dla tych ludzi, którzy rozliczają się ryczałtowo. To jest dla ludzi, którzy mają pozarolniczą działalność gospodarczą i mają dochody z najmu albo wydzierżawiania. Taki dokument posiada inny termin składania do Skarbówki i jest to 01.02. Toteż każdy, kto spóźnił się z oddaniem formularza musi złożyć PIT (zobacz pit projekt) 36. PIT 28 różni się też tym, że nie jesteśmy w stanie się w nim rozliczać razem z żoną lub mężem i nie przysługują nam ulgi z tytułu rodzica samodzielnie łożącego na potomka.

Jeżeli myślisz, że nie ma w sieci ciekawych informacji, to przekonaj się (http://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/karpacz.html) treści, gdyż można by w nich przeczytać ważne dane na ciekawiący Cię wątek.

Możemy natomiast rozliczyć pozostałe bonifikaty, przykładowo abolicyjną za pracę poza Polską.


Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny
Napisał: Planet PR
Na podstawie: Planet PR
firma - powiększenie
Napisał: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeżeli wypełniamy dokument już któryś rok z rzędu, to pewnie nie stresujemy się już tak bardzo. Jednak jeśli będziemy robić to po raz pierwszy, to trzeba wygospodarować więcej czasu, by nie ponaglać się z wypełnianiem wymaganych rubryk.


Obecnie sytuacja i tak wydaje się być o wiele lepsza aniżeli jeszcze kilka lat temu, gdyż mamy odpowiednie programy komputerowe, które pomagają nam wszystko zsumować i podświetlają rubryki, które powinniśmy wypełnić. Jeżeli popełnimy błąd, to nie ma problemu - wystarczy po prostu usunąć wpisaną cyfrę oraz wypełnić pole od nowa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 16:05:03
Tagi: stres, prawo, części, przychody, formularz