Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

W jaki sposób rozliczyć PIT-36? Poznaj elementy popularnej deklaracji podatkowej

Przedsiębiorcy, osoby łączące pracę na etacie z prowadzeniem firmy, wynajmujący mieszkania czy podatnicy z zyskami z zagranicy muszą rozliczyć się z urzędem fiskalnym na druku PIT-36.


Formularz zaniosą do urzędu podatkowego samodzielnie albo wypełnią przez internet.
rozlicz pit online
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu


W tym roku będą mieć na to czas do 2 maja. PIT-36 jest to jedna z najpopularniejszych deklaracji. Służy do wykazania przychodów opodatkowanych według skali - 18 proc. jak też 32 proc. Podatnik ma prawo rozliczyć się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem jak też jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Druk ten powinny wybrać jednostki prowadzące w przeszłym roku działalność gospodarczą lub działy specjalne produkcji rolnej. PIT-36 sprawdzi się też przy zyskach z najmu czy też dzierżawy budynku, a również w przypadku płac z zagranicy czy z innych źródeł, z których podatnik nie odprowadzał zaliczek w ciągu roku.


Ogłoszenia
Napisał: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zeznanie podatkowe można sporządzić przez net, korzystając z rządowego systemu e-Deklaracji ewentualnie ogólnodostępnych programów do rozliczeń. Dzięki owej formie podatnik jest prowadzony nieomal za rękę, co znacząco upraszcza jak też przyspiesza wypełnianie PIT-a. Tradycjonaliści mogą jednakże zdecydować się druk papierowy. Nim przystąpią do wypełniania, muszą zapoznać się z ważniejszymi częściami formularza. Roczne zeznanie powinno się sporządzić na właściwym druku. Dla rozliczenia za miniony rok poprawny będzie PIT-36.
W jaki sposób sprawdzić, czy mamy w dłoniach aktualny dokument? Wystarczy spojrzeć na numer indeksu u dołu strony. My jednakże zachęcamy - rozlicz PIT online.

Jeśli uważasz, że podane informacje są wartościowe, to odsyłam tutaj (https://franklincovey.pl/budowanie-zespolu/) - w tamtym miejscu także są podobne dane, które warto przeczytać.

Jest to najwygodniejsza odmiana rozliczanie się z urzędem fiskalnym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 16:05:03
Tagi: czas, IT, osoby, firmę