Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jak samemu wypełnić zaznanie podatkowe?

Rozliczenie podatku za 2014, tak samo jak za każdy rok, jest powinnością każdego podatnika. Trzeba to uczynić co roku do 30-go dnia kwietnia. Obecnie nie musimy już nawet korzystać z usług biur podatkowych, bowiem sami dobrze poradzimy sobie z powyższym zadaniem. Jak wobec tego samodzielnie wypełnić PIT?
finanse
Pierwszym krokiem jest zdecydowanie czy chcemy rozliczenie podatku za 2014 wykonać w sposób tradycyjny, czy może skorzystać ze specjalnych programów komputerowych (sprawdź tutaj). Aplikacje komputerowe nie tylko poprowadzą nas krok po kroku przez cały proces, ale także umożliwiają wysłanie dokumentów w sieci do konkretnego Urzędu Skarbowego. Niezależnie od wybranej metody, trzeba mieć przy sobie dokumenty przesłane przez naszego pracodawcę bądź inne instytucje, jeśli pobieramy rentę, emeryturę bądź stypendia. W dokumentach tych zapisane są szczegóły odnoszące się do zarobków a także zaliczek wziętych na opłacenie podatku. Wszelkie firmy oraz placówki powinny przesłać takie oświadczenia do 28 lutego. Poza tymi dokumentami trzeba też mieć właściwy wniosek – w przypadku, gdy uzupełniamy PIT w aplikacji, nie musimy się tym przejmować (gotowe formularze można uzyskać przede wszystkim w Urzędzie Skarbowym albo pobrać je na stronie internetowej powyższej placówki).


finanse
Następnie drukujemy go w domu bądź w drukarni. Czasem możemy mieć formularz z poprzedniego roku, ale nie zawsze jest on aktualny, dlatego lepiej pobrać nowy.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej na ten temat - informacje będą z pewnością bardzo fascynujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Siadając do zeznania podatkowego wymagany będzie jeszcze dowód osobisty, numer PESEL i numer NIP. Dzięki tym danym bez kłopotu uzupełnimy wszystkie wymagane rubryki (dokładne omówienie). Co mieści się w dokumencie zeznania podatkowego? Pierwsza strona to informacje osobowe, do których zalicza się także adres zameldowania. Oprócz tego znajdują się tutaj rubryki, w których należy wpisać rok podatkowy i czy rozliczamy się razem z małżonkiem. Konieczna jest też informacja czy to rozliczenie jest pierwszym składanym podczas tego roku kalendarzowego. Na kolejnej stronie zamieszczamy dane dotyczące zarobków, kosztów ich uzyskania oraz zaliczek na podatek oraz należnych ulg. Ostatnia strona (zobacz pozycjonowanie sklepu internetowego) jest podsumowaniem powyższych wyliczeń.

Na koniec należy pamiętać o podpisie, bez którego żadne zeznanie nie jest prawidłowe (przy wypełnianiu online nie jest przymusowy).


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:38:31
Tagi: program, dokumenty, Aplikacja, rozliczenie podatku za 2014