Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Pit 36 wypełniają osoby samodzielnie opłacający zaliczki

Czy zaznaczymy jakie pity musimy wypisać?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że typów pitów będzie niesamowicie sporo, przez to zanim przejdziemy do ich uzupełniania oraz przedkładania, musimy się zastanowić, które z nich powinniśmy wypisać. Istnieją takie które wypisują przedsiębiorcy, takie, które wypisują ludzie samodzielnie wpłacający składki, lecz także takie, które wypełniamy wtedy jeśli mamy potomstwo, albo jeśli przeprowadziliśmy remont.
Warto się im wszystkim dokładnie przypatrzeć, tak aby posiadać gwarancję, że uzupełniliśmy oraz przekazaliśmy dobre rozliczenie, dzięki czemu nie będziemy wezwani do wyjaśnień oraz składania korekty. Możemy również spytać w urzędzie, który z dokumentów powinniśmy wypełnić, bo wówczas nie będziemy posiadali żadnych obaw czy wypełniamy ten właściwy. Czytaj więcej na .
Rozliczenie Pit
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kto wypisuje pit 36?Kiedy już wiemy który pit musimy wypełnić, powinniśmy jak najprędzej wziąć się do pracy. Wiedzmy, że np. pit 36 wypełniają te osoby, które muszą same obliczyć swoją zaliczkę na podatek oraz we właściwym okresie wpłacić ją do własnego urzędu skarbowego. Wtenczas mają tam odpowiednie rubryki, w których wpisują wszystkie informacje i mogą stać się pewni, że wszystko zostało wypisane tak jak trzeba. Trzeba już wcześniej sprawdzić jak wygląda taki pit, tak by nic nas nie zaskoczyło i abyśmy potem mieli szansę go uzupełnić błyskawicznie i bez niepotrzebnej zwłoki. Wejdź na stronę i zapoznaj się z informacjami dotyczącymi Pitów.


Trzeba na to patrzeć na stronie urzędu


Musimy na tego rodzaju sprawy spojrzeć na stronie urzędu, gdyż tam znajdziemy najbardziej aktualne informacje oraz wszelkie zmiany jakie pojawiły się przez ostatni rok. Poza tym będziemy mieli pewność, że wszelkie wiadomości tam umieszczone są realne i że nikt nawet nieświadomie, nie wprowadzi nas w błąd. Im lepiej oraz prędzej wypiszemy nasz pit, tym szybciej otrzymamy zwrot podatku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:38:30
Tagi: podatek, urząd, pity