Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Czy kierowanie firmą w kraju nad Renem jest łatwiejsze niż w Polsce?

Raczej dla nikogo nie jest zagadką fakt, że w naszym kraju biznesmeni nie mają lekkiego życia. Przynajmniej jeśli chodzi o kwestie formalne. Wysokie koszty prowadzenia firmy czy duża biurokracja, to zaledwie wierzchołek góry lodowej.


Nieco w inny sposób kwestia ta wygląda w Niemczech.


ekspert
Napisał: tomasz przechlewski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tam przedsiębiorcy nie są zobligowani do cyklicznego opłacania składek ZUS, jednak muszą regulować wysokie składki zdrowotne.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę reklama świetlna gdańsk naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Zapewniamy bardzo atrakcyjne stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Co ciekawe, aby założyć działalność przemysłową w Niemczech, nie ma konieczności posiadania tam zameldowania. Istnieje jednak przepis, jaki stanowi, że żeby taka firma w Niemczech została legalnie założona, powinna posiadać w tym państwie swoją centralę. Tę sprawę można jednak rozwiązać poprzez założenie tzw. wirtualnego biura. Według sugestii wielu przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na założenie firmy za zachodnią granicą, panuje tam znacznie lepsze środowisko do interesu, a przedsiębiorcy nie są traktowani przez pracowników urzędów jako prawdopodobni oszuści.


firma w niemczech
Napisał: Jack Gray
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wg statystyk od 2011 roku już przeszło 60000 Polaków zdecydowało się na założenie działalności na podstawie własnej firmy w Niemczech. Jeżeli chcesz do nich dołączyć, dobrze jest poszukać stosownych danych w internecie, gdyż istnieją firmy, jakie zajmują się pomaganiem przy otwieraniu oraz funkcjonowaniu firmy zarejestrowanej u naszego zachodniego sąsiada.


Warto jest zdecydować się na tego typu krok, nawet jeżeli nie znamy jeszcze zbyt dobrze języka naszych sąsiadów. Na naukę jęz.

Jeżeli chcesz zdobyć równie fascynujące informacje na przedstawiany temat, to przenieś się do serwisu, który skupia ważne wiadomości w odniesieniu do podnoszonego problemu.

przyjdzie właściwy czas w dalszej kolejności. A znajomość mowy jest niezwykle istotna co najmniej w zakresie komunikatywnym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:12:38
Tagi: Internet, biura, biznesmen, interes, zakład