Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Co przychodzi ci najpierw na myśl, gdy usłyszysz - sprzedaż bezpośrednia? Ogromnej części ludzi wiąże się ona z nachalnymi akwizytorami, zakłócającymi mir domowy w najmniej odpowiednich momentach.


Jest to niezbyt trafne skojarzenie, gdyż sprzedaż face-to-face jest tylko niedużą częścią owej koncepcji.


Przez dziesięciolecia wielką bolączką marketingowców była personalizacja przekazu. Kierowanie przekazu do masowego odbiorcy - bezkształtnego, przeciętnego obywatela ma co prawda swe zalety, ale nie zawsze się sprawdza. Poza tym, adresując reklamę do jednostki, jest większa szansa na sukces. Sęk w tym, że trzeba dysponować informacjami na jej temat, i nie chodzi tu jedynie o podstawowe dane socjodemograficzne, lecz też o nawyki, upodobania oraz zachowania nabywcy.

To ważne omówienie (https://super-edu.pl/korepetycje/biologia/lodz) odnosi się do prezentowanej tutaj problematyki, zatem jeżeli jest ona warta Twojej uwagi, to kliknij ten link!

Przed powstaniem
Internetu tenże głęboki wgląd był właściwie niemożliwy. Przedsiębiorstwa wykorzystujące marketing - kliknij hiperłącze - bezpośredni (poczta) mogły znać wyłącznie adres, płeć a także wiek odbiorcy. Czasem udawało się także zdobyć informacje o rocznym dochodzie. A kiedy obywatele rozpoczęli licznie korzystać z internetu, biznes otrzymał dwa cenne atuty: po pierwsze pozyskał nowy kanał marketingowej komunikacji, a po drugie - przebogate źródło danych na temat prawdopodobnych jak też obecnych klientów.


marketing bezpośredni
Napisał: tomasz przechlewski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Marketing bezpośredni zaczął zatem oznaczać maksymalną personalizację przekazu, która przyczynia się do zbudowania więzi z nabywcą.
To wielopłaszczyznowa relacja - z jednej strony jednostka poznaje potrzeby a także preferencje klienta, natomiast z drugiej oddziałuje na niego, wzniecając jego pragnienia a także motywując go do kupna. Takowa strategia marketingu bezpośredniego może prowadzić do satysfakcjonującego podwyższenia sprzedaży.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:10:43
Tagi: telefon, informacje, klient, zysk