Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Na czym polega dekretowanie e-faktur?

W epoce komputeryzacji e-faktura jest naturalną konsekwencją przemian, które zachodzą w społecznym życiu. E-faktury możemy spotkać już w niemal każdej sferze gospodarki.


Wypływa to z dobrodziejstw, które niosą za sobą elektroniczne faktury, a więc ochrona otoczenia, szybsze rozliczenia z interesantem, prostota wytwarzania jak też przekazywania dokumentów.
E-faktury przynoszą przedsiębiorstwom oszczędności, stąd większość przedsiębiorstw rezygnuje całkowicie z klasycznych, papierowych dokumentów czy też będą one płatne.

Pragniesz czytać dalej wciągającą lekturę? Więc nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj kurs menedżera na kolejnej stronie.

Do tego normalizacja przepisów z dnia 1.01.2011 roku, gwarantuje możność wykorzystania owej możliwości zgodnie z przepisem.


księgowy
Napisał: European Commission DG ECHO
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ustawa wyraźnie mówi, w jaki sposób winna być opisana faktura elektroniczna, która w rozumieniu przepisów jest dowodem rachunkowym. Na fakturze musi zaleźć się stwierdzenie sprawdzenia i jego klasyfikacja, a dodatkowo rodzaj opisania w księgach rachunkowych. Całe postępowanie nastręcza sporego nakładu pracy działu księgowości danego przedsiębiorstwa, dlatego zwykle wykorzystywane są akceptowalne uproszczenia, na jakie pozwala regulacja o rachunkowości w sprawie e-faktur. Ogromnym ułatwieniem przy dekretacji dokumentów jest wdrożenie w firmie własnych sposobów, a więc przykładowo komputerowego notowania wszystkich faktur elektronicznych w systemie finansowo-księgowym. warunkiem wdrożenia podobnego podejścia jest jego dokładne opisanie w polityce księgowości.
Jedynie postępując zgodnie z wymienionymi wyżej regułami dekretacja faktur odbędzie się zgodnie z wszelakimi wymogami. Stąd też właściwie każda firma ma dziś specjalny program rachunkowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:22:28
Tagi: komputer, dokument, pracy, rozliczenia, warunki