Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Nabywamy samochód używany - przewodnik

Kupno auta używanego jest to wyzwanie pełne forteli, jakich nie wolno bagatelizować. Rozwaga i ostrożność mogą ochronić przed oszustwem albo nieprzewidzianymi wydatkami.


giełda
Napisał: Mainstream
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na co powinno się kierować szczególną uwagę w trakcie oględzin? Oto najważniejsze wytyczne, o których musi wiedzieć każdy, kto zainteresowany jest zakupem samochodu używanego. W 2012 r. przywieziono do naszej ojczyzny 645 514 pojazdów. Ich średni wiek wynosił prawie dziesięć lat. Dużo z nich importowano w celu sprzedaży w naszym kraju. I tutaj zaczyna się ambaras, bowiem handlowcy dosyć często poszukują za granicą najtańszych propozycji silnie wyeksploatowanych a także powypadkowych czterokołowców używanych. Ściągają egzemplarze, które byłyby nierzadko kwalifikowane jako złom. W rezultacie, 90 proc. używanych aut na naszym rynku przeszło mniejsze lub większe naprawy (dotyczy to też komisów). Następna plaga to samochody pochodzące z kradzieży. Kupuj zatem bez ryzyka a także z rozwagą. Jak to robić?


transport
Napisał: Motorrad-Presse.com
Na podstawie: http://www.flickr.com


Bardzo ostrożnie podchodź do propozycji o nadzwyczaj atrakcyjnych cenach. Są różne uzasadnienia, ale przeważnie idzie o rychłą sprzedaż nielegalnego albo silnie zużytkowanego pojazdu używanego. Kiedy nabędziesz pojazd używany pochodzący z kradzieży, może ci wtenczas zostać postawiony zarzut paserstwa.


Jeżeli prawidłowość znaków identyfikacyjnych albo dokumentów wypatrzonego przez ciebie pojazdu używanego wzbudza wątpliwości, od razu zrezygnuj z takiej transakcji. Gdy decydujesz się na kupno używanego pojazdu na giełdzie samochodowej, musi to być giełda sprawdzona, najlepiej przez kogoś ci zarekomendowana.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:12:38
Tagi: giełda, rok, IT, sposób, pojazd