Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Różne formy rozrywki – w jaki sposób spędzić wolny wieczór

Nie posiadasz pomysłu jak spędzić Twój wolny wieczór? Poszukujesz interesującego sposobu, by jakoś wypełnić czas? Jeżeli na pytania odpowiadasz ‘tak’, idealnie trafiłeś! Mamy dla Ciebie genialny pomysł!


Zapewne większość z nas wie co to są planszówki, ba większa część z nas pewnie grywała w nie w dzieciństwie – dla tych, którzy je uwielbiają mamy świetną wiadomość – gry planszowe znów powracają do mody i stają się coraz bardziej popularne.
góry - landszaft
Napisał: faxepl
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obecnie na rynku można spotkać naprawdę szeroką ofertę takich gier – nie tylko tych dedykowanym najmłodszym, także dorośli znajdą coś dla siebie. Planszówki są świetną metodą na spotkanie ze znajomymi – uwaga, naprawdę są bardzo wciągające – jeżeli zaczniesz grać, nie będziesz mógł przestać.


Wspominając o grach planszowych, wypada powiedzieć o tych, które należą do tych najbardziej popularnych.

Aktualnie dostęp do nowych informacji jest bardzo istotny, dlatego przeczytaj wpis ze strony (https://www.rosanto.pl/jubiler-swidnica), gdyż traktuje on o podobnej tematyce.

Pierwszą grą, która znika z półek w zatrważającym tempie jest Dixit. Jest to niezwykle prosta gra, lecz nie nudna, wręcz przeciwnie, mocno rozwija naszą wyobraźnię. Gra składa się z ilustrowanych kart – należy dodać, iż karty te są naprawdę bajeczne. Całą grę prowadzi narrator – spoglądając na wylosowaną kartę wymyśla jakiś tytuł, a reszta zawodników wybiera karty, które do wybranego tytułu będą pasowały. Brzmi świetnie, prawda?


led zeppelin
Napisał: Paul Hudson
Na podstawie: http://www.flickr.com


Następna świetna gra to dobble – tutaj bardzo podobnie jak w Dixit mamy do czynienia z kartami – co interesujące, w grze tej istnieje aż pięć kombinacji. Ta z najłatwiejszych polega na tym, że kładzie się na środku daną karte z symbolami – każdy gracz szuka podobnych symboli u siebie i kładzie swą kartę na środek. Ten kto w najszybszym tempie pozbędzie się kart, wygrywa.


Następną propozycją są pędzące żółwie – jak wskazuje sama nazwa, planszówka polega na wyścigach żółwi, które zmierzają do wymarzonej sałaty.
Gra przeznaczona jest dla dzieci, jednakże sprawi frajdę także wielu osobom. Należy również dodać, iż gra została doceniona przez graczy i zdobyła kilka znaczących nagród.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:24:42
Tagi: dom, gracz, karty, pomysł, raj