Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Interesujące finansowe rozwiązanie, jakie w dłuższej perspektywie czasowej oferuje korzyści

Każdy chyba, bez względu na wiek i płeć chciałby, jeśli to możliwe, poprawić trochę komfort swojego życia. Nie mowa tu o rewolucji, lecz myślimy tu o niedużej zmianie, która mogłaby być dodatkiem do obecnego stanu.


metafora kredytu mieszkaniowego
Napisał: American Advisors Group
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasem do tego przydadzą się pieniądze, czasami bierzemy kredyty lub pożyczki. Jak jednak wiadomo, takie rozwiązanie może nas kosztować wiele, spłacanie kredytu przez kilkanaście lat nie należy do przyjemnych. Istnieje jednak interesujące rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie da nam wiele korzyści.

Takie rozwiązanie umożliwia przykładowo hipoteka. Budując dom, zrobimy to po to, żeby w nim zamieszkać, to najwspanialsze co może nas spotkać w tym procesie – długie budowanie i nagle możemy się wprowadzać. Jest też inny profit, nieruchomość bowiem umożliwi zaciągnięcie pożyczki hipotecznej, która jest dodatkowo niżej oprocentowana niż na przykład kredyt konsumencki.

Duża większość banków pozwala na zaciągnięcie takiej właśnie pożyczki hipotecznej. Jest jeden warunek, o którym przed chwilą było powiedziane – ustanowienie hipoteki na nieruchomości. Ze strony banku najkorzystniej, gdy prawnym zabezpieczeniem stanie się nieruchomość mieszkalna, czyli mieszkanie, dom czy działka z domem. Znacznie większym problem może być określenie hipoteki na gruntach, które mają przeznaczenie usługowe, rolne czy przemysłowe. Trudności sprawiają również na przykład działki leśne i tym podobne. Kto może zaciągnąć tego typu kredyt? Może to zrobić każda pełnoletnia osoba fizyczna, która spełnia określone warunki danego banku. Te warunki dotyczą zdolności kredytowej, wieku czy zatrudnienia.

Pewnym jest także warunek, iż kredytobiorca musi być właścicielem lub współwłaścicielem danej nieruchomości, choć to wydaje się logiczne. Jednakże, jak w sytuacji zwykłego kredytu hipotecznego, w tej sytuacji bank nie może zabezpieczyć się na nieruchomości (zobacz pożyczka pod zastaw nieruchomości bez bik) osoby trzeciej. Dodatkową trudnością może być również prowadzenie firmy przez osobę, która ubiega się o taki kredyt. Część banków może odmówić wtedy udzielenia kredytu, gdyż istnieje obawa przed próbą użycia środków pochodzących na kredyt (kliknij i zobacz - zwrot prowizji bankowej przy wcześniejszej spłacie kredytu) na ratowanie własnej działalności gospodarczej. Istnieje jednak wiele banków, które nie są tak restrykcyjne tej opcji nie biorą pod uwagę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:14:27
Tagi: kredyty, banki