Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jak efektywnie zaplanować domowy budżet?

Zbliża się koniec miesiąca, a Ty znowu zamyślasz odmrażać gotowe jedzenie do dnia wypłaty? Widmo nadprogramowych wydatków Cię przeraża? Zobacz nasz artykuł oraz dowiedz się jak skutecznie opracować domowy budżet.


pieniądze
Na podstawie: pixabay.com


Planowanie budżetu miesięcznego rozpoczynamy od zreasumowania środków, jakimi w danym momencie dysponujemy, wliczając te, które zostały z zeszłego miesiąca i pozyskany przelew z uposażeniem. Do podsumowania budżetu dokładamy pieniądze, które posiadamy na koncie, w portfelu bądź na innych bankowych rachunkach. Potem w ustalaniu planu domowego budżetu przechodzimy do zapisania wszystkich kosztów, które powinniśmy ponieść. Na start przypatrzmy się wyłącznie następnemu miesiącowi. Co nam będzie do tego konieczne? Na pewno rachunki za energię, wodę itp., paragony (np.

Jeżeli zaintrygował Cię prezentowany artykuł, wejdź też na taki serwis, ponieważ jest w nim podobny świeży tekst (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-wynagrodzen) - on także jest wart uwagi.

za większe sprawunki ), a także karteczka i ołówek.


W środku zapisujemy kwotę netto naszych zarobków (uwzględniwszy dodatki przykładowo w formie premii). Pierwsza część dotyczyć będzie wydatków, które są stałe, czyli: opłata za wodę, energię, czynsz do spółdzielni, telewizję, raty pożyczki, ubezpieczenia, wydatek na benzynę oraz przejazdy komunikacją miejską - wszystkie owe sumy zapisujemy obok a pod spodem sumujemy.

Nie zwlekaj - jeśli chcesz przeczytać uzupełniające treści na ów temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście (http://polskatimes.pl/oddluzanie-korzyscia-dla-klienta-i-rynku-finansowego/ar/c3-15570503) na nasz link w ogóle nic nie będzie Cię kosztowało.

Kolejna partia wydatków to te, które przeznaczamy na konsumpcję - zakupy spożywcze, życie kulturalne (teatr) po czym kolejny raz - rozdzielamy i sumujemy.
Porównujemy planowane koszty z sumą uposażenia. Jesteś na plus? To znakomicie. Jest minus? Przeanalizuj jeszcze raz powstałe koszty po czym przemyśl, które z nich możesz obniżyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:41:59
Tagi: program, życie, pieniądz, opłata