Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jak przygotować się na polowanie? O czym musimy wiedzieć? Jakie zasady powinien mieć każdy myśliwy?

Łowiectwo to szereg przemyślanych oraz skoordynowanych zadań, które mają na celu jak najbardziej racjonalne gospodarowanie zwierzyną. Dotyczy to reguł ekonomii, lecz również zgodnie z założeniami ochrony przyrody jak i gospodarką rolną i leśną. Dzisiejsze łowiectwo jest zdefiniowane w szerszym zakresie, bo opisuje się je jako gospodarka łowiecka.

jeleń
Napisał: Roman Filipkowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do takich pojęć można dodać hodowanie jak również chronienie zwierząt, jak i pozyskiwanie jej w czasie polowania i odłowów. Z pojęciem łowiectwa nierozerwalnie wiąże się myślistwo. Czasami te dwa pojęcia są używane zamiennie.

Zaintrygował Cię prezentowany tu materiał? Jeśli tak, warto zobaczyć tutaj (http://www.dominikkania.pl/) inne ciekawe teksty, gdyż one także są godne uwagi.

Żeby dobrze być przygotowanym do polowania trzeba mieć dobre wyposażenie, jakie dadzą nam fachowe sklepy. Odnajdziemy więc w takich miejscach przykładowo broń myśliwską czy spodnie myśliwskie. Łowiectwo w dzisiejszym kształcie nie ma zbyt długiej historii, natomiast historie “łowów”, czyli polowań, biorą się już z czasów człowieka pierwotnego. Łowy były jednymi z najważniejszych czynności pierwotnych ludzi i to przez wiele tysiącleci.Nie było w tamtych czasach tego typu pojęć jak “własność”, dlatego też zwierzęta nie należały do żadnego właściciela. Polowania stanowiły główne źródło utrzymania i przeżycia tamtejszej ludności, ponieważ poza pożywieniem można było w taki sposób pozyskać skóry na odzież albo też poroże na proste, lecz przydatne narzędzia. W ciągu wieków miało miejsce wiele zmian, a z powodu trzebienia puszczy czy rozwoju rolnictwa, polowania przestały był głównym zajęciem ludzi. Stały się po prostu dobre do wykazania własnej siły, zręczności i męstwa w bezpośrednich spotkaniach z dziką zwierzyną. Poczynając w związku z tym od mniej więcej 10 wieku łowy zaczęły być przywilejem ludzi z bogatych rodów, to znaczy cesarzy, królów czy duchowieństwa.

myśliwi konno
Napisał: Beau Considine
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzisiaj każdy z nas może polować, rzecz jasna musimy z pewnością przestrzegać przyjętych reguł. Osoba, która się do nich nie stosuje nazywana jest kłusownikiem i jest to po prostu zwyczajny szkodnik, jaki działa na szkodę przyrody. By być gotowym na tego rodzaju polowanie należy zaopatrzyć się w odpowiednim sklepie w niezbędne rzeczy, jak na przykład kurtki myśliwskie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:03:16
Tagi: sklep, zwierzęta, myślistwo, łowiectwo