Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jaka jest różnica między kredytami bankowymi a szybkimi pożyczkami oferowanym w internecie

Wielu ludzi w pewnym momencie może stanąć przed koniecznością pożyczenia pieniędzy. Można to zrobić na różne sposoby, na przykład niektórzy uważają, że dobrze się w takich przypadkach sprawdza rodzina i to właśnie do niej się zwracają w przypadku problemów. Z kolei inni trzymają się z różnych przyczyn od rodziny daleko, i dużo bardziej wolą pożyczyć środki od obcych osób, jeżeli nawet wiąże się to z jakimiś wydatkami.


finanse
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na rynku finansowym wiążącym się z kredytami oraz pożyczkami funkcjonują przede wszystkim banki, lecz coraz większe znaczenie mają także firmy które się zajmują tak zwanymi szybkimi pożyczkami. Obie te opcje mają jakieś zalety i wady, a same pożyczki mogą się różnić czasem potrzebnym na decyzję i wydatkami, jakie będzie trzeba ponieść. Jeśli mówimy o kosztach, to dużo lepiej pod tym względem wypadają banki, w nich oprocentowanie jest na stosunkowo niskim poziomie, a oprócz tego można wziąć kredyt na nieco dłuższy okres czasu. Przy niskich kwotach niektóre z nich stosują uproszczone procedury, przez co takie bankowe pożyczki na dowód są raczej łatwe i szybkie do otrzymania.


Lecz wizyta w oddziale bankowym będzie się wiązać z koniecznością posiadania odpowiednich udokumentowanych dochodów, a oprócz tego dobrej historii w BIK. Niestety wiele osób nie spełnia tych kryteriów, a potrzebują oni pieniędzy, i to tego typu osoby
finanse
przeważnie się stają klientami firm oferujących szybkie kredyty. W takim przypadku trzeba się liczyć z większymi wydatkami, lecz za to same formalności będą przebiegać bardzo szybko i sprawnie.

W niejednym przypadku taka pożyczka chwilówka szczecin otrzymana może zostać nawet w ciągu kilku godzin, co w przypadku banków jest mało realne. W dużej części firm pożyczkowych da się wszystko pozałatwiać przez telefon i internet, wystarczy przesłać skan dowodu osobistego i wypełnić wniosek. Sprawdzenie złożonych dokumentów odbywa się szybko i sprawnie, i jeżeli nie ma żadnych wątpliwości, to w szybkim czasie potrzebne środki mogą być przelane na konto danej osoby.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:03:15