Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jakie znaczenie mają różnego rodzaju opakowania i koszulki do przechowywania płyt winylowych i CD.

W naszych mieszkaniach znajduje się coraz więcej płyt CD i DVD. Dostaje się na nich różnego rodzaju programy i muzykę, wiele osób także robi na nich archiwizację.
konkurs
Napisał: Mercure
Na podstawie: Mercure


Płyty kupować można oddzielnie, w pudełkach czy kopertach, albo w postaci krążków, na jakich może się ich znaleźć nawet kilkadziesiąt. Czasami płyt robi się tak wiele, szczególnie jeśli będą się one znajdować w pudełkach, że zaczyna brakować miejsca na nie w domu. Jeżeli ktoś nie chce się ich pozbywać, to zastanowić się może nad tym, żeby je poprzekładać do papierowych lub foliowych koszulek. Takie koszulki na cd nie zajmują prawie wcale miejsca, więc ich użycie może rozwiązać problem z brakującym miejscem. Można w takiej sytuacji kupić jakieś ładne pudełko, do jakiego bez problemów wejdą wszystkie posiadane zbiory. Dużym plusem tego typu etui będzie też to, że na zwykłej drukarce da się na koszulkach nadrukować ciekawe podpisy, dzięki którym będzie wiadomo, co się w nich znajduje.


zbliżenie - zdjęcia
Napisał: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tego typu drukowanie można wykorzystać w innych sytuacjach, na przykład do przygotowania okładek na winyle. Nośnik ten od pewnego czasu przeżywa prawdziwy renesans, czarne płyty ceni się za prawdziwy, realistyczny dźwięk (look kliknij tu). W sklepach ostatnio zaczęło się pojawiać mnóstwo nowych pozycji, sporą popularnością również się cieszą używane, wydane przed laty.
Te ostatnie są często sprzedawane bez okładek lub z okładkami mocno zniszczonymi. Z tego też powodu po kupnie takich płyt można samodzielnie wykonać do nich okładki na winyle, jeżeli dobrze się to zrobi, to będą wyglądać praktycznie jak nowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:50:04
Tagi: program, wygląd, miejsce