Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jakiego rodzaju zalet ma wynajem pracowników zamiast utrzymywania ich na etacie w swojej firmie.

Szukając sposobu na oszczędzanie firmy niejednokrotnie zaczynają się decydować na wynajmowanie PRacowników, a nie ich zatrudnianie na etacie. W niejednym przypadku wynika to po prostu ze specyfiki branży, w której dana firma działa.


spotkanie
Napisał: Locus Research
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli praca jest sezonowa, w niektórych okresach będzie jej więcej, a niekiedy zupełnie nic, to trzymanie na etacie potrzebnej przez sezon załogi nie bardzo by się opłacało. Taka sytuacja ma na przykład miejsce w budowlance, lecz również handlu, ponieważ przedświąteczne okresy wiążą się ze znacznie większym zapotrzebowaniem na pracowników. Dlatego też w takich sytuacjach dużo lepiej będzie wynająć takich ludzi na okres sezonu, szczególnie że obecnie nie będzie z tym żadnych problemów. Nie trzeba przeprowadzać swoich własnych rekrutacji, a wystarczy zgłosić się do jednej z licznych firm, która wszystko zorganizuje.


Wesele w górach
Napisał: Lexi Blue
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie wynajem pracowników jest coraz popularniejszy, co łatwo zresztą zrozumieć biorąc pod uwagę jego zalety.

Taki odsyłacz do wpisu (https://poradnikpracownika.pl/-praca-w-godzinach-nadliczbowych) pokaże Ci większą ilość informacji na ten wątek, który tak niesamowicie Cię zafascynował i zwyczajnie wciągnął.

Dla firmy, która pracowników potrzebuje, odchodzi konieczność realizacji całej obsługi kadrowej i płacowej, ponieważ tym wszystkim zajmować się będzie agencja. Za wykonane usługi wystawia zwyczajnie fakturę, co jest dużo bardziej wygodne jeżeli będzie chodzić o Księgowość.


Po stronie agencji leżeć będą wszystkie zagadnienia związane z wynajmowanymi pracownikami, łącznie z odprowadzaniem składek i wynagrodzeniami. Ale też załatwianiem wielu pozostałych formalności, jeśli na przykład będzie szukany pracownik z Ukrainy, to załatwieniem mu pozwolenia na pracę w naszym kraju.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:07:39
Tagi: okres, Księgowość, interes, PRacownik