Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Leasing aut - na czym polega i kiedy jest bardziej opłacalny od kredytu

Leasing jest to forma finansowania, dzięki której nie ma potrzeby angażowania wysokich kosztów własnych. Cały proces polega na tym, że leasingodawca nabywa przedmiot, który oferuje klientom. Klient używa danej rzeczy, spłacając miesięcznie rodzaj czynszu.


patent
Napisał: Freebird
Na podstawie: http://www.flickr.com


rachunek
Napisał: r. nial bradshaw
Na podstawie: http://www.flickr.com


firma
Napisał: Ministerio de Relaciones Exteriores
Na podstawie: http://www.flickr.com


Należy podkreślić, że właścicielem pozostaje leasingodawca, natomiast klient (kliknij i sprawdź) niejako wypożycza dany środek. Co można brać w leasing? Przykładowo samochody, różnego rodzaju maszyny, sprzęt komputerowy lub taśmy produkcyjne.


Stosowane są dwa rodzaje leasingu, jest to leasing operacyjny oraz finansowy. Różnice polegają między innymi na tym, że VAT w typie operacyjnym zostaje doliczany do spłacanych rat, natomiast w finansowym należy opłacić do wraz z pierwszą ratą. Prócz tego leasing finansowy ułatwia nam wykup środka na stałe, ponieważ opłacają ostatnią ratę, automatycznie stajemy się właścicielem. W typie operacyjnym bowiem cały proces jest zależny od tego, jaki jest okres wykupu oraz stawka amortyzacji. Skoro klient towarzystwa leasingowego spłaca raty leasingu, pojawia się pytanie, dlaczego wybiera taką formę, zamiast podjęcia kredytu, ponieważ w tym momencie to klient staje się właścicielem danego dzieła, nie natomiast leasingodawca. Po pierwsze kredyt generuje o wiele więcej formalności. Jednocześnie pewne przedsiębiorstwa nie mogą wziąć pożyczki, wtedy leasing jest idealną opcją. Leasing bywa także bardziej opłacalny dla firmy, ponieważ traktowany jest jako usługa, w związku z czym zdolność kredytowa przedsiębiorstw nie jest obniżana, a leasingowane przedmioty nie są traktowane jako majątek działalności. Trzeba mieć świadomość, że zaciągając kredyt musimy dostarczyć mnóstwo dokumentów, jakie będzie wymagać od nas bank. Przede wszystkim warto wiedzieć, że firmy leasingujące nie chcą, żeby działalność była prowadzona przez określony czas, nie ma więc tutaj żadnych ograniczeń. W dodatku firma nie musi pisać biznes planu. Nie ma również dodatkowych zabezpieczeń, gdyż wypożyczane dobro staje się nim. W dodatku klient (hiperłącze do strony) może zdecydować, czy korzystniejsze są dla niego mniejsze raty, a kolejno wyższa cena wykupu leasingowanej rzeczy, czy odwrotnie. Wybór jest ogromnym ułatwieniem. Kiedy zaciągamy kredyt mamy o wiele mniejsze pole do jakichkolwiek negocjacji. Obecnie niemalże wszystkich leasingobiorców można odnaleźć w Internecie, nieistotne czy interesuje nas leasing Warszawa, Kraków, czy leasing Gdańsk.
Dobór ofert jest bardzo szeroki.


Rzecz jasna zarówno przed wzięciem kredytu, jak i wyborem leasingu należy precyzyjnie zapoznać się z ofertami i sprawdzić jaka forma jest dla naszej firmy najbardziej korzystna. Przemyślenie wszystkich argumentów za i przeciw jest niezwykle ważne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:50:05
Tagi: dokument, firma, pomoc, właściciel, dług