Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Rejestracja symboli towarowych w UP

Każdy symbol towarowy, nawet niezastrzeżony w Urzędzie Patentowym, objęty jest ochroną ustawową. Gwarantuje to ustawa o ochronie konkurencji i odbiorców, bądź kodeks cywilny. Teoretycznie rejestracja nie jest niezbędna, żeby podlegać zasadniczej ochronie prawnej symbolu towarowego.
Zastrzeżenie symbolu towarowego ręczy, że pozostałe podmioty nie będą miały najmniejszego prawa do naruszania chronionego znaku, a w razie potrzeby o wiele swobodniej nam będzie udaremnić nieprawe działania konkurencji.


Rejestracja znaków towarowych to złożenie w Urzędzie Patentowym stosownego wniosku. W związku z tym, że symbol towarowy zgłasza się zawsze dla wyznaczonych artykułów, lub usług, powinno się je również wyznaczyć we wniosku. Dobór lokalizacji w spisie powinien być natomiast zaplanowany, ponieważ po złożeniu wniosku w Urzędzie nie ma już możliwości dopisania do niego jakichkolwiek punktów. Warto w związku z tym uwzględnić nie tylko artykuły, jakie obecnie nazywamy symbolem, lecz także potencjalne wykorzystanie znaku w przyszłości, w szczególności jeżeli zgłaszanym symbolem jest nazwa naszej firmy. Trzeba mieć na uwadze, że rejestr towarów, lub usług, dla których symbol zgłosiliśmy posiada olbrzymie znaczenie ponieważ określa zakres ochrony naszego symbolu.


rejestracja znaków towarowych
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu


Podanie o udzielenie prawa ochronnego jest możliwość oddać osobiście, lub za pomocą profesjonalnego pełnomocnika, którym może być wyłącznie rzecznik (polecamy odnośnik) patentowy.
Rzecznik patentowy poza profesjonalnym przygotowaniem wniosku, w tym rejestru towarów, ma możliwość także sporządzić badanie cel badań marketingowych zdolności rejestracyjnej znaku i oszacować szanse na jego rejestrację. Rzecznik jest w stanie także pomóc przeprowadzić procedurę rejestrowania w urzędzie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:41:58
Tagi: firm, szanse, Wybór, działania