Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Wyjeżdżasz na wakacje? Wymień pieniądze

W dzisiejszych realiach, mimo iż posiadamy możliwość korzystania z karty zagranicą, wciąż wielu z nas płaci banknotami w innych państwach. Nic w tym zaskakującego, daje nam to większą kontrolę nad wydatkami, jeśli nie musimy nieustannie w głowie przeliczać sobie wymiany pomiędzy dwoma walutami.


Zdalna praca programisty
Napisał: pixabay.com
Na podstawie: pixabay.com
Jednak jak odpowiednio przysposobić się do drogi, żeby nie stracić?


terminal
Napisał: Franklin Heijnen
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli pragniemy, żeby nasza wymiana walut była dla nas jak najmocniej opłacalna, dobrze rozejrzeć się za odpowiednim miejscem. W sieci online można znaleźć obowiązujące kursy euro kantor stacjonarny jednak pobiera jeszcze prowizję, o czym należy pamiętać. Jednak im skromniejsza miejscowość i mniej turystów do niej przyjeżdża, tym mniejsza prowizja. Dlatego jeżeli wybierasz się do hiszpańskiego kurortu, banknoty (snmw.pl/) wymień jeszcze w Polsce, jeśli chcesz mieć pewność najniższej ceny.


Czy może jednak płacić kartą? Taka opcja jest dla nas tylko opłacalna, jeśli kraj, w którym się mieścimy posiada uniwersalny pieniądz Unii u siebie. Bowiem bank ma opłacalne kursy Euro kantor czasami posiada gorszy przelicznik. Wówczas, jeśli płacimy za któryś produkt w tej walucie, będzie on nam bez większego procentu zabrany z naszego konta, szybko i wygodnie. Sytuacja gmatwa się w przypadku państw spoza sfery euro. Jeżeli płacimy w dolarach, będą one rozmienione na euro, a dopiero następnie na złotówki.https://www.eena.pl/ eena.plW taki sposób płacimy prowizje podwójnie- .


Jeżeli udajesz się zagranicę Polski, w różnym celu, czy to do pracy czy na wczasy, powinna cię zainteresować wymiana walut. Również jeśli będzie to kraj ze strefy euro, warto mieć w portfelu na początek pare banknotów.


Zabranie gotówki jest zwłaszcza ważne, jeżeli znajdujemy się w miejscu z całkowicie inną walutą. W tym bowiem wypadku, możemy w momencie płatności kartą, płacić ogromną prowizję za przewalutowanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:50:04
Tagi: kurs, waluta, opcja, prowizja

Wybrane artykuły

Kategorie

Artykuły archiwalne

Artykuły

Ciekawy film