Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Co będzie bezpiecznym zestawem do pracy?

Praca jest miejscem, które zmusza nas do utrzymania różnego typu norm w stroju. Naturalnie, istnieją przedsiębiorstwa, które posiadają swoje dokumenty opisujące szczegółowo wymagania, czyli dress code. Opisane tam jest jaką długość musi mieć spódnica u kobiety, czy wolno nosić obuwie z odkrytymi palcami, dokument ten normuje również sprawę dekoltów, często określa kolorystykę.
Gdy jest chłodno zawsze trzeba nosić kurtki damskie na jesień. Dla mężczyzn opisuje czy powinni przychodzić do pracy w garniturze, czy mogą wkładać dżinsy, mówi na przykład o tym, że niedopuszczalne jest sportowe obuwie i inne takiego rodzaju kwestie.Zazwyczaj dress code posiadają duże korporacje, banki, salony telefonii komórkowej – zwykle miejsca, gdzie pojawia się wielu klientów i gdzie każda osoba jest wizytówką firmy. Spójrzmy prawdzie w oczy – czy potraktujemy poważnie pracownika banku ubranego w spodenki, klapki i koszulkę? Chyba nie. Do pracy bezpiecznym kompletem zawsze jest bluzki damskie i spódnice. Decydujmy się na bluzki o kroju prostej koszuli, bez bogatych zdobień, żabotów i połyskujących guzików. Prostota jest zawsze na czasie, zawsze jest elegancka i zawsze zaprezentujemy się dobrze.
Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Odpowiednia długość sukienki – to okolice kolana. Nieco nad kolano, lekko za – w zależności od naszych upodobań. Nie wkładajmy minispódniczek, zwłaszcza, kiedy musimy poruszać się po biurze, sięgać po segregatory z dokumentami umieszczone na wysokich regałach itp. spódnica podjeżdżająca prawie do pasa nie przyda nam profesjonalizmu. Dobry zestaw to też eleganckie spodnie i kolorowe tuniki damskie. Jeśli nie będzie hippisowsko zjeżdżać nam z ramienia – na pewno nadaje się do pracy. Nie wymagają wiele dodatków, w chłodniejsze dni wystarczy zaledwie zarzucić na wierzch marynarkę i strój gotowy. Oczywiście nie zapominajmy aby miały odpowiednią długość i niewielki dekolt. Zwracajmy uwagę również na okrycia wierzchnie. Zwisająca z naszego oparcia postrzępiona, imprezowa i urozmaicona ćwiekami kurtka damska nie będzie odpowiednio o nas świadczyć, nawet jeśli jesteśmy ubrane w garnitur.

A mężczyźni? Najbezpieczniejszy jest garnitur. Naturalnie jest ich tyle typów, że każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie. Koszula i eleganckie spodnie – bez marynarki również się sprawdzą, chyba że normy naszego przedsiębiorstwa mówią inaczej. Koszule męskie są różne, sprawdzajmy zatem czy te które kupujemy łatwo się gniotą, czy może są lekko prześwitujące – to detale, ale wiele o nas mówią. Na wierzch naturalnie płaszcz męski na chłodniejsze dni. W płaszczu każdy mężczyzna prezentuje się świetnie. A jeśli chcesz przeczytać inne porady na temat pracy, odwiedź

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:40:10
Tagi: buty, spodnie, segregatory, detale