Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Dowiedz się czym jest i jak ważny okazuje się być networking

Niejeden szef zdaje sobie z pewnością sprawę jak istotna jest reklama i również dobra twarz firmy. Nic tak nie zepsuje nam potencjalnego rynku, jak niedobra opinia jakiegoś naszego dawnego klienta. Negatywna opinia będzie dla naszej spółki bardziej źle wpływająca niż nawet jakaś awaria w naszej firmie. Nic tak nie szkodzi w branży jak akurat czarna reklama.


wspólna praca nad projektem
Napisał: Nicholas Wang
Na podstawie: http://www.flickr.com
Toteż, żeby zbudować dla siebie świetną markę, trzeba w swoim biznesowym otoczeniu stworzyć grupę godnych zaufania ludzi, klientów, współpracowników i osób istniejących w tej samej branży. Stworzenie bazy kontaktów poprzez spotkania z innymi osobami czy wspólne projekty z innymi klientami może nam całkiem dużo dać. Jeżeli jesteśmy młodą firmą, jaka akurat rozpoczyna działalność w jakiejś branży, to wspólny projekt ewentualnie kampania z większą firmą może dać nam wiele nowych doświadczeń. Przede wszystkim współpracujemy z spółką, która jest na rynku już od lat a także ich metody kontaktu a także pracy na rzecz klienta mogą nam pokazać w jaki sposób powinniśmy działać i również jakich błędów wystrzegać się w przyszłości. Taka sieć kontaktów, czyli networking mógłby przyjść nam z pomocą jeżeli aktualnie wpadniemy w jakieś trudności i samodzielnie będzie trudno wyjść z tych tarapatów.

Jednak jak można stworzyć taką sieć powiązań? Jeśli aktualnie startujemy a także nie mamy w tym momencie zbyt dużo danych kontaktowych, to dobrze jest w takim momencie brać udział w różnych konferencjach firmowych. Takie wyjazdy mogą nas wiele nauczyć, wskazując w jaki sposób możemy działać a także co rozwijać od samego początku. To także miejsce , w którym możemy wykonać dość dużo formalnych bądź nieformalnych rozmów z pracownikami innych spółek. Takie rozmowy to dobry grunt do utworzenia kontaktów biznesowych. Jeżeli na konferencji uda nam się nawiązać z jakimiś firmami kontakt, to wskazane jest go później podtrzymywać poprzez rozmowy telefoniczne czy kontakt mailowy - networking.


praca przez internet
Na podstawie: freepik.com
Niemniej nie zawsze możemy sobie pozwolić na aktywne działanie oraz stałe jeżdżenie na takie spotkania, jeśli z jakichś powodów nie możemy uczestniczyć w tych imprezach, to równie wskazany będzie Internet, gdzie możemy dopisać się do jakiejś grupy dyskusyjnej czy podglądać fora branżowe. Pamiętajmy, że wszelkie fora internetowe to dobre miejsca na uzyskiwanie informacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:12:30
Tagi: projekt, reklama, kontakt