Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jak możemy uzyskać oszczędności na starość? Jakie są na to sposoby?

Każdego z nas czeka jesień życia, każdy też marzy, by była ona jak najbardziej udana. Co przez to rozumiemy? Na pewno to, żeby mieć zdrowie i oszczędności na standardowe wydatki.


renta dożywotnia - Fundusz Hipoteczny DOM
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Niekiedy bowiem dzieje się tak, że brakuje pieniędzy, ponieważ emerytury są bardzo niskie. Całe szczęście istnieją sposoby, by to odmienić.


Pierwsze o czym pomyślimy to oszczędności. Może jest okazja, ażeby takie mieć, zdobyć po trochę i radować się dodatkową gotówką na starość. Niestety nieczęsto ma to miejsce, bo dość trudno zebrać pewną konkretną sumę, która może jak najbardziej stanowić odpowiedni zastrzyk gotówki na stare lata. Być może rodzina (zobacz również - adwokat wrocław prawo rodzinne) będzie wspierać? To także nieczęsta opcja, ponieważ każdy ma jakieś wydatki, a jeżeli pojawia się znacząca pomoc to raczej minimalna.


Całe szczęście są inne możliwości, jak renta dożywotnia. Świadczenie tego typu renty oferowane jest dla osób powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia - renta dożywotnia). Powinni oni mieć prawo własności do nieruchomości. Umowa nie jest zbytnio problematyczna, ponieważ emeryt po prostu przenosi prawa własności do nieruchomości na fundusz hipoteczny, a w zamian otrzymuje rentę. Seniorzy są też zwolnieni z prowizji od umowy.


Innym rozwiązaniem jest kredyt dla seniora. Chociaż duża liczba bankowych nie jest dla nich przeznaczona, to jednakowoż trzeba przyznać, że powoli się to zmienia i oni także mają szansę na uzyskanie tego rodzaju kredytu, jaki może im pomóc finansowo (Fundusz Hipoteczny Dom - kredyt dla seniora).


Jak wiadomo istnieje wiele banków, tak więc wszystko należy odpowiednio sprawdzić i wtedy mamy szansę, że uzyskana pomoc będzie z pewnością wymierna, ulepszająca życie każdej starszej osoby

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 17:06:31
Tagi: nieruchomości, czas, możliwości