Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Odpowiednie regulacje prawne w każdej dziedzinie to obowiązek obecnych czasów

Bez odpowiednich norm wszelakie stosunki nie miałyby prawa bytu i stawałyby się zarzewiem wielu nieporozumień i to na każdej jednej płaszczyźnie życia.


Czy ktokolwiek z nas wyobraża sobie, by stosunek pracy nie bywał regulowany jakimikolwiek przepisami i obowiązkami zarówno dla pracodawcy, jak i dla zatrudnionego.


kotły
Napisał: Manoj Prasad
Na podstawie: http://www.flickr.com


To powodowałoby ogólny chaos. W , cywilizowanym świecie tak samo uregulowane przepisami okazują się więc obowiązki pracodawcy (-> zobacz informacje), jak i również pracownika. Wszelkie spory powstałe z tego stosunku mają swoje odniesienia do przepisów pracy, dzięki czemu niebywale łatwo jest ocenić, kto działa zgodnie z przepisami, a kto nie.


Zupełnie podobnie musi być przecież regulowany choćby okres wypowiedzenia (na tej stronie szybko uzyskasz podpowiedź). Bez tego każdy jeden zatrudniony miałby możliwość rozwiązywać umowę o pracę w odpowiednim tylko dla siebie momencie i nie zwracając uwagi zupełnie na potrzeby pracodawcy. To powodowałoby bardzo dużo wzajemnych pretensji, a przy konkretnych przepisach po prostu każdy jeden jest zobowiązany się do nich odpowiednio ustosunkować.To chroni zarówno prawa pracodawcy, jak i pracownika.


Oczywiście regulacje prawne to nie wyłącznie prawo pracy, ale też wszelkie transakcje. Regulacja prawna to także Wnt - czyli jeden z wielu z wymagań opodatkowania wewnątrzwspólnotowych nabyć produktów. Przepis ten jest regulowany właściwymi artykułami ustawy, dzięki czemu transakcje mogą być przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi normami.
obowiązki pracodawcy
Napisał: Jon Glittenberg
Na podstawie: http://www.flickr.com


W świecie, gdzie konsumpcja i wszelkie transakcje uzyskały tak bardzo wysoki poziom, przepisy prawa bywają zwyczajnie niezbędne.
Więcej na http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/

Oczywiście, trzeba je co jakiś czas nowelizować, ponieważ sytuacji, które wymagają określonych przepisów pojawia się coraz więcej, a nie wszystkie da się wcześniej przewidzieć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:20:40
Tagi: prawo, zysk, pracy