Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

W jaki sposób wnioskować o odszkodowanie za wypadek przy pracy w Wielkiej Brytanii?

Emigrując do pracy za granicę, jadąc na wycieczkę lub z wizytą do znajomych należy przed opuszczeniem kraju zorientować się jakie przywileje dotyczą przebywających na terenie danego państwa osób w razie wypadku. Do kogo udać się po pomoc prawną i na jakie odszkodowania można liczyć.


Budowa, budowa domu
Napisał: A Repository (best viewed in Sets)
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odszkodowania w UK (Wielkiej Brytanii) obejmują: wypadki w pracy, samochodowe, w miejscach użyteczności publicznej. W sytuacji gdy pokrzywdzony miał wypadek nie ze swojej winy, powinien dostać odszkodowanie. Istotne, aby wniosek o odszkodowanie zgłosić najpóźniej 3 lata po zdarzeniu. Wiadomości na temat przysługujących odszkodowań można szukać np. w Internecie.

Odszkodowanie za wypadek w uk

Niebezpieczne wypadki w miejscu pracy mogą mieć różne przyczyny. Jedną z nich jest brak zorganizowanego przez pracodawcę szkolenia, stanowiący zagrożenie sprzęt lub zaniedbanie pracownika. Zaistniały wypadek należy najszybciej, jak to możliwe zgłosić przełożonemu, który ma obowiązek wpisania zdarzenia do Accident Report Book – rejestru wypadków. Jeżeli wina leży po stronie pracodawcy, pracownik ma prawo ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania.

W razie wypadku samochodowego kwota rekompensaty może obejmować m.in.: holowanie pojazdu z miejsca wypadku do warsztatu samochodowego, naprawę auta, postój samochodu na parkingu, koszty wynajmu pojazdu zastępczego, odszkodowanie za zniszczenie mienia, koszty pobytu w szpitalu, ewentualną opiekę pielęgniarki, utracone poprzez niezdolność do pracy zarobki.

Aby szybciej odzyskać należne pieniądze poszkodowany powinien zawiadomić policję, wykonać zdjęcia uszkodzonego samochodu oraz miejsca wypadku, a także poprosić świadków o zeznania i dane kontaktowe. Uporządkowana dokumentacja przyspieszy pracę prawników – uwiarygodni zaistniałą sytuację, przez co oczekiwanie na przysługujące odszkodowanie skróci się do minimum. Sprawca wypadku jest zobowiązany do udostępnienia danych poszkodowanemu i zgłoszeniazdarzenia na policję.

Wypadek w miejscu publicznym to m.in. wypadek podczas jazdy komunikacją miejską, na chodniku, na ulicy, w parku, w szkole, supermarkecie, restauracji, banku oraz wszelkiego rodzaju miejscach, budynkach i instytucjach, z których korzysta się na co dzień. Zachowania poszkodowanego bezpośrednio po wypadku powinny być identyczne jak w razie wypadku komunikacyjnego. Poszkodowany powinien sfotografować miejsce wypadku, poprosić świadków o zeznania i pojechać na badanie lekarskie.

Kancelarie prawnicze są w stanie wywalczyć skutecznie odszkodowanie za wypadek w uk, ważne jest jednak, aby dokumentacja dotycząca leczenia była kompletna. Na rynku polskim istnieją także profesjonalne firmy do których można się zgłosić w celu uzyskania odszkodowania za wypadek przy pracy w UK.

Kwoty odszkodowań w uk

Kwota odszkodowania to suma trzech części. Pierwszą z nich jest zadośćuczynienie mające zrekompensować ból psychiczny i fizyczny poszkodowanego. Jego wysokość zależy od zakresu doznanych obrażeń, ich stopnia i intensywności. Kolejną częścią są odszkodowania za straty w przeszłości. Dotyczą one konsekwencji finansowych wypadku wynikłych bezpośrednio ze spowodowanej szkody, np. zniszczonego pojazdu i zwrotu kosztów leczenia. Ostatnią składową są odszkodowania za straty w przyszłości obejmujące renty, przyszłe koszty związane z leczeniem urazów i rehabilitację.

Na wypłatę należnego odszkodowania można czekać od 3 miesięcy do roku lub dłużej w zależności od tego, jak bardzo sprawa będzie skomplikowana. Stawki kwoty odszkodowań w uk są ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju wypadku. Wypłata rekompensaty może być różna mimo analogicznej sytuacji. Wynagrodzenie dla prawników wypłaca przeważnie firma ubezpieczeniowa sprawcy wypadku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:04:15
Tagi: auta, wypadki, Rehabilitacja, Pracodawcy, koszty, odszkodowania, zdarzenia, rekompensata, renta