Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

W jakiej sytuacji przydatna będzie pomoc radcy prawnego? Jak wygląda zakres jego zadań? W czym może nam pomóc taka człowiek?

Każdemu czasem przydarzają się tego typu sytuacje w życiu, iż jest zmuszony skorzystać ze wsparcia prawnego. Sami często nie orientujemy się w skomplikowanych przepisach, jakie najlepiej gdyby sprawdził fachowiec. Często w tego typu sytuacjach wystarczy udać się po pomoc do radcy prawnego. W jakiej sytuacji opłaca się z takiej pomocy skorzystać? W jakich kwestiach może pomóc nam taka osoba?

radca (zobacz rzecznicy patentowi wrocław) prawny
radca prawny
Napisał: The Orkla Group
Na podstawie: http://www.flickr.com
to swego rodzaju profesjonalny pełnomocnik - . Jego wiedza prawnicza pozwala na reprezentowanie nas w różnych postępowaniach przed sądami i urzędami. Może być też pomocny kiedy musimy napisać sądowe pismo takie jak pozew albo apelację. Będzie także mógł dla nas przygotować innego rodzaju dokumenty choćby takie jak wzór umowy. Nie może on być jednak obrońcą gdy chodzi o sprawy karne i to jest właśnie główną różnicą pomiędzy radcą prawnym a adwokatem. Kolejną ważną różnicą jest to, że radca (ważny link) prawny może zostać zatrudniony na etat w firmie jak również prowadzić swoją działalność. Co się tyczy prawnika, to nie może on podejmować pracy na umowę o pracę. Z tego powodu gdy chcemy zatrudnić prawnika, który będzie pracował przede wszystkim dla nas, to można zatrudnić właśnie radcę prawnego.
prawo
Napisał: controlarms
Na podstawie: www.flickr.com
Z pomocy radcy prawnego wskazane jest skorzystać w sytuacji gdy mamy do czynienia z dość trudną pod względem prawnym sprawą. (Adwokat we Wrocławiu) Niektórym zdaje się, że tego typu usługi są bardzo kosztowne, jednak trzeba spojrzeć na to z innej strony. Często bowiem gdy nie skorzystamy z takiej pomocy można ponieść o wiele większe koszty.


Rzecz w tym, że nasz polski system prawny to nie nic prostego do zrozumienia dla kogoś niezorientowanego. Ktoś, kto się takimi rzeczami nie zajmuje normalnie może mieć duży problem by pojąć o co chodzi. Dlatego warto wtedy zwrócić się o pomoc do specjalisty. A już z pewnością należy z niej skorzystać gdy składamy skargę konstytucyjną lub też musimy stawić się przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Aby radca prawny mógł nas reprezentować w takich sytuacjach musimy wystawić konkretne pełnomocnictwo. Może to być pełnomocnictwo, rodzajowe, albo w sprawie jednego danego postępowania. To do nas należy wybór. Kiedy nie zatrudniliśmy takiej osoby na etacie, to musimy pamiętać aby zawarta została umowa dotycząca zastępstwa prawnego. W tego rodzaju dokumencie musi znaleźć się zakres obowiązków jak również wysokość wynagrodzenia. Należy takich rzeczy dopilnować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 17:06:32
Tagi: przepisy, prawnik, pełnomocnictwo