Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Ława kawowa - salonowy niezbędnik

Nieduży mebel do istotnych zadań. Użyczy miejsca na malinową herbatę, lampkę wina, ulubioną przekąskę czy ciekawą książkę. W związku z tym dobrze jest mieć go pod ręką. Stolik do salonu.

ława
Napisał: César
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lubili go już starożytni Egipcjanie, zapraszając je do przestronnych willi. Arabowie używali małych stolików, przy których siadali po turecku. Europejczycy zwrócili uwagę na stoliki w zasadzie niedawno ponieważ około dwustu lat temu. Co zamożniejsi zaczęli podróżować po czym przywozić pamiątki z egzotycznych krajów. A ci, których na takie wycieczki nie było stać, gościli w najznakomitszych rezydencjach, obserwując panującą modę, a potem zamawiali je u znajomego cieśli. Oczywiście w domu stał drewniany stół, ale gdzieś należało odłożyć robótki ręczne (panie wtedy haftowały z zaangażowaniem i robiły koronki), książkę albo postawić tacę z ciasteczkami.Na przestrzeni lat ta kwestia nie uległa zmianie. Nadal trudno się bez niej obyć, jeszcze trudniej dobrać ją do wnętrza (sprawdź ceny). A wybór mamy imponujący.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest głębiej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj ścianki akustyczne.

Bogactwo wzorów i materiałów może przyprawić o zawrót głowy. Idąc z duchem czasu, projektanci stawiają na szkło, które cały czas jest na topie. Taka ława do salonu nadaje wnętrzu nowoczesnego wyglądu i sprawia, że salon nabiera „oddechu”. Osoby lubiące styl klasyczny, powinny usatysfakcjonować stoliki kawowe z drewna, kamienia lub sklejki - obejrzyj je tutaj.

Gdzie powinna znaleźć się ława? Najbezpieczniej byłoby przeprowadzić szybki test. Czyli uczynić tak, jak przy wytyczaniu alejek w parku, kiedy właśnie zagrabiony teren oddaje się na pewien czas we władanie spacerowiczom. Sami wytyczają oni właściwe dróżki i problem znika. Po chwili za robotę biorą się firmy od wykładania alejek kostką.

Trudno mimo wszystko wyobrazić sobie przechodniów, którzy ustawiają nam meble. Z tego powodu rozważmy, jakie czynności w salonie robimy najczęściej, w którym miejscu lubimy przysiąść z książką, gdzie odstawiamy filiżankę, kieliszek albo odkładamy laptopa. W końcu, w jaki sposób przyjmujemy gości – oficjalnie przy stole w jadalni czy jednak wolimy brać udział w bardziej „luźnych” spotkaniach. Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam uniknąć wnętrzarskich „błędów”, zamieniając salon w komfortowe i urocze miejsce do relaksu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:21:34
Tagi: meble, wnętrze, stolik, filiżanka