Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Dlaczego rekomenduje się wybrać się na wakacje na Mazurach?

Z roku na rok coraz większy procent Polaków decyduje się na urlop za granicą naszego bardzo ładnego kraju. Jest jednak pewne powiedzenie, które brzmi: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zgadzam się z tym, jednak należy zadać sobie pytanie czemu wolimy wyjeżdżać za granicę zamiast zostać w Polsce? Czy odpowiednia znajomość wszystkich regionów naszego kraju sprawia, że szukamy czegoś innego? Prawdopodobnie nie. Czy koledzy zasugerowali nam, że w Chorwacji jest przepięknie, że w bieżącym roku musimy polecieć właśnie tam? Jest to prawdopodobne.
na Mazurach
Napisał: evoonia
Na podstawie: http://www.flickr.com
A może pewne miejsca w naszym kraju są za słabo zareklamowane? To też wydaje się być prawdopodobne. I tak też pewnie jest w przypadku Mazur – regionu geograficzno-kulturowego znajdującego się w północno-wschodniej Polsce.

Czy myślisz, że umieszczone tu dane są atrakcyjne? Jeśli tak, to przejrzyj treść (http://www.windsurfing-habenda.pl/nasza-szkola/), a znajdziesz w tamtym miejscu podobnie istotne wiadomości, które zwrócą Twoją uwagę.

Większość z nas wie raczej o Mazurach ale albo nie było możliwości aby tam pojechać, albo pojechało się zaledwie parę razy. Zamiast Mazur wolimy wyjazdy za granicę, ewentualnie wyjeżdżamy nad polskie morze lub w góry, a niekiedy nawet wybieramy pozostanie w miejscach zamieszkania. Jednak co mogłoby się zdarzyć gdyby Mazury nieco lepiej się zareklamowały i zachęciły turystów do przybycia w to miejsce? Urlop na Mazurach może stać się przeżyciem jedynym w swoim rodzaju.

Mówi się, że kiedy pojedziesz tam raz, będziesz chciał wracać tam każdego roku. Stwierdzenie to powstało zapewne za sprawą licznych zalet Mazur. Jeśli znudziły ci się zwykłe noclegi w obiektach hotelowych lub namiotach, wypożycz żaglówkę i przemierzaj liczne jeziora regionu mazurskiego. Zapierające dech w piersiach widoki i wybitnie czyste powietrze w tym niemal całkowicie nietkniętym przez ludzi miejscu pozwalają zapomnieć o szarej codzienności i wszystkich problemach, które zostawiłeś daleko w tyle. W licznych miejscach istnieje sposobność łowienia ryb, a te, które uda się złapać można osobiście przyrządzić i zjeść na obiad.Przez większą część pobytu nie trzeba nawet opuszczać łodzi gdyż można przez kilka dni żeglować bez przerwy i cieszyć się każdą chwilą obcowania z naturą. A kiedy będzie trzeba dopłynąć do brzegu aby uzupełnić zapasy… cóż, uważaj by nie zmarnować żadnej chwili ale jak najszybciej udać się z powrotem na łódź i wypłynąć na szerokie wody przepięknie położonych jezior. Odpoczynek w tym miejscu ukoi nerwy każdego przemęczonego mężczyzny, każdej przemęczonej kobiety i pomoże zapomnieć o otaczającym nas świecie przez cały czas spędzony na urlopie na Mazurach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:27:16
Tagi: noclegi, Bałtyk