Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Faktoring - jego uczestnicy a także najistotniejsze rodzaje

Bardzo wielu z nas kiedy słyszy o faktoringu posiada bardzo mylne skojarzenie typu: "Czy to dokładnie to samo co zwykła faktura?". Wbrew wszelkim pozorom myśli w ten sposób bardzo wielu z nas, głównie z powodu braku zainteresowania tego rodzaju tematami.


Dlatego właśnie dzisiaj po opowiadamy troszkę na ten konkretny temat - ogólną definicję bez żadnego problemu znajdziemy w sieci, więc my skoncentrujemy się na tych mocniej "szczegółowych" rzeczach, bez których nasz temat w ogóle nie byłby tym, czym teraz jest.
urzędnik
Napisał: Da Sal
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na początku należy mieć świadomość, iż istnieją trzy podmiotu faktoringu, wśród których musimy wyróżnić: 1. Faktora (który zazwyczaj jest bankiem lub już określoną instytucją pozabankową); 2. Faktoranta (a więc już określonego przedsiębiorcę, który właśnie korzysta z wspomnianej usługi faktoringowej); a także Trzecia - Dłużnik faktoringowy (a więc w skróceniu kontrahent określonego faktoranta).


Co do samych rodzajów faktoringu, to mamy możliwość go po rozdzielać ze względy na trzy specyficzne cechy: Pierwsza - Podział powiązany z ryzykiem niewypłacalności klienta (posiadamy tu więc faktoring właściwy, niewłaściwy oraz mieszany); 2. Taki ze względu na sam termin powiadomienia dłużnika na temat już zawartej umowy faktoringowej (czyli faktoring nazywany otwartym, półotwarty oraz tajny); a także nie słabiej ważny 3. Czyli mający podział ze względu na tę dokładną chwilę dostania zapłaty za już tę sprzedaną wierzytelność (w tym przypadku możemy wyróżnić tak nazywany faktoring dyskontowy, oraz faktoring zaliczkowy, oraz taki odrobinę bardziej specyficzny faktoring wymagalnościowy). Na finisz dobrze jest zauważyć, że sam faktoring posiada bardzo wiele plusów, ale i też minusów, dlatego nim podejmiemy jakiekolwiek działania dobrze jest nad nimi po rozmyślać!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 08:47:28
Tagi: bank, usługi, działania