Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jak skutecznie ściągnąć należne zobowiązanie od obywatela Republiki Federalnej Niemiec?

Prowadzenie interesów w Niemczech to często korzystna działalność. Niestety, możemy paść ofiarą oszustów. Jak skutecznie odzyskać przysługujące nam pieniądze?

W pierwszej kolejności, powinniśmy nadać wezwanie do zapłaty. W wezwaniu powinniśmy precyzyjnie określić, czego dotyczy dług oraz wyznaczyć deadline uregulowania należności. Powinniśmy też poinformować dłużnika, że w wypadku nie wywiązania się ze długu, kwestia zostanie przedłożona do windykacji. Dla takiej osoby to szczególnie
dług
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
niekorzystna sytuacja, bo to ona będzie obciążona kosztami procedury. Windykacja należności w Niemczech to pomimo to nie rzadkość. Według szacunków, aż 25 proc. transakcji nie jest regulowana w terminie!

Jeżeli nasze pismo nie poskutkuje spłaceniem długu, możemy przedłożyć sprawę do windykacji. Windykacja należności w Niemczech to obszar wyspecjalizowania licznych rodzimych kancelarii prawnych . Ich pracownicy władają językiem niemieckim, zatem bez trudu nawiążą kontakt z dłużnikiem. Listownie i w rozmowie telefonicznej zostanie ponownie poproszony o uregulowanie długu.Jeśli i to nie przyniesie efektu, personel kancelarii polecą wierzycielom wszczęcie procedury sądowej.

Spójrz nie tylko na nasz artykuł, ale również na komentarze z witryny (https://www.muzyka-bez-zaiks.pl/). Możliwe, że pewne z nich zaciekawią Cię na tyle, że zechcesz stworzyć swą ocenę.

Niemieckie kodeksy proponują dwa typy postępowania – uproszczone albo zwykłe. Procedura uproszczona umożliwia odzyskanie długu już w ciągu dwóch miesięcy. Podstawą jest jednak zaakceptowanie jej przez osobę zadłużoną.

Masz chęć rozszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Namawiamy zatem do przelogowania się do nowej strony. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (http://goldkram.eu/).

Jeśli tak się nie stanie, wierzyciel powinien zdecydować się na postępowanie zwykłe. Musi być również gotowy na dłużej trwającą procedurę i obowiązek przedstawiania stosownych dowodów podczas przewodu.

Windykacja należności w Niemczech nieco różni się od procedur obowiązujących w Polsce. Po pierwsze, tamtejsze prawo chroni osobę zadłużoną, a nie wierzyciela, jak to obowiązuje w wypadku polskich regulacji. Nie znaczy to wcale, że wierzyciel jest na przegranej pozycji. Domagając się zwrotu należnych mu pieniędzy, powinien jednakże zgłosić się z prośbą o pomoc do jednej z kancelarii prawniczych specjalizujących się w tym typie działalności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:40:18
Tagi: kancelaria, dłużnik, wierzyciel