Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jak Unia Europejska pomaga Polakom?

W ostatnich miesiącach nadmierne krytykowanie Unii Europejskiej jest szalenie rozpowszechnione. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że chociaż w istocie Unia Europejska ma dużo wad, to jednak nie można mówić, iż pod każdym względem jest ona czymś beznadziejnym.


pole - rolnictwo
Napisał: HintenRum
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, iż Unia dała Polakom dużo dobrego.

Zainteresowała Cię prezentowana w tym wpisie tematyka? W takim przypadku kliknij ten link i poznaj ponadto więcej szczegółów!

Chociaż nie jestem może wielkim orędownikiem UE, to staram się być obiektywny. Chciałbym początkowo napisać trochę na temat zalet związanych z prowadzeniem biznesu. Jak mikro przedsiębiorcy mają okazję zarabiać na UE?

A choćby jak najbardziej godne zainteresowania są programy unijne dla małych firm jak pod adresem - cechują się one tym, że jeśli umiejętnie wypełnimy wniosek, to znacznie powiększamy własne szanse na odniesienie sukcesu. W szczególności, iż przecież w wielu przypadkach te pieniądze są ogromne - relatywnie. Jakiś czas temu mój przyjaciel założył firmę - za unijne fundusze. Na początku był zarejestrowany w UP jak osoba bezrobotna, ponieważ tylko bezrobotni mają okazję uzyskać takową pomoc. Tego typu dotacje są OK, chociażby z tego powodu, iż najzwyczajniej pozwalają Polakom gonić Holandię oraz inne zamożne kraje.

Naturalnie programy UE wzbudzają ogromne kontrowersje, chociażby dlatego, że w końcu unijne pieniądze i tak pochodzą z podatków, lecz uważam, iż tego typu pomoc ma sporo sensu. Chcę także odrobinę napisać o rolnictwie. Czy zdajesz sobie sprawę szanowny rolniku, iż dzięki funduszom unijnym nareszcie można o wiele lepiej poradzić sobie z prowadzeniem gospodarstwa rolnego? Osobiście znam sporą liczbę rolników, którzy uważają, że programy unijne dla rolnictwa to coś niesamowitego. Uważam, iż umiejętnie rozdzielana pomoc unijna ma wielki sens.

Czy chcesz zgłębić niniejszy temat z innej perspektywy? Jeśli tak, to zdobądź wiarygodne info (https://www.workservice.pl/praca/student/wroclaw/), które zaprezentowane są na tej stronie.

Zapewne większość ludzi zgadza się ze mną (więcej informacji tutaj).

Trzeba jednak mieć na uwadze, że często owe środki są przejadane. Trudno myśleć, iż pozbawione sensu rozdawnictwo pieniędzy to coś pozytywnego. Szczególnie, że w końcu w bardzo wielu przypadkach pieniądze z UE są marnowane. A więc krótko podsumowując: Unia daje sporo Polakom, lecz trzeba zwrócić uwagę, że niestety nie we wszystkich przypadkach orientujemy się jak sprawić, iż te pieniądze zostaną pomnożone. A w końcu chcielibyśmy, aby nareszcie Polska dała radę wykorzystać własne szanse.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:23:44
Tagi: polska, pieniądze, firmy, związek, środki