Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Parę znaczących słów na temat niszczenia przeróżnych dokumentów

Codziennie na terenie naszego kraju rozmaite instytucje tworzą bardzo dużo różnorodnych dokumentów. Stworzono szereg uwarunkowań prawnych, które nie tylko opisują dokładnie zasady ich gromadzenia i przechowywania, ale też kwestie odnoszące się do ich niszczenia.

Rozwój innowacyjnych technologii sprawił, że pojawiły się dokumenty nie tylko w
dokumenty
Napisał: Robert Couse-Baker
Na podstawie: http://www.flickr.com
formie papierowej. Ogromna ich część przetrzymywana jest dzisiaj na dyskach twardych oraz zapisywana na płytach CD. Bez względu na to, na jakiego typu nośnikach je zapisano niszczenie dokumentów powinno odbywać się w zgodzie z wymogami wielu ustaw oraz norm odnoszących się do bezpieczeństwa. Niszczenie dokumentów musi być prowadzone w taki sposób, aby nie dało się ich odzyskać. Tyczy się to zarówno dokumentów mających postać papierową, jak też tych utrwalanych na twardych dyskach oraz płytach CD.

Czy wiesz, gdzie także można znaleźć inne tego rodzaju materiały? Jeśli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść (http://kancelaria-cpr.pl/) opublikowanego tam materiału.

Utylizacja dokumentów musi być przeprowadzana między innymi zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych.
stare dokumenty
Napisał: Tony Webster
Na podstawie: http://www.flickr.com
Utylizacja dokumentów obejmuje różne rodzaje dokumentów, zaliczane się do nich między innymi dokumenty (zobacz niszczenie dokumentów gdańsk) firmowe, ale również takie, które oznaczone są jako tajne. Zanim się je zniszczy ma miejsce procedura brakowania dokumentów.Sprawdź też - niszczenie dysków twardych Wrocław

Brakowanie dokumentów to proces, który ma pokazać, które z powstałych dokumentów muszą zostać przekazane do archiwum, a które powinny być poddane procesowi niszczenia. Po przeprowadzeniu tej procedury można zacząć może się proces niszczenia oraz utylizacji. Wybrane dokumenty, na przykład wyciągi bankowe klientów, które mają postać papierową trafia po prostu do niszczarek. Niszczarka nie zniszczy jednak dyskietek bądź płyt CD. Aby uniemożliwić odzyskanie z nich danych, niszczy się je zazwyczaj poprzez zgniatanie lub poprzez cięcie. Z uszkodzonych w taki sposób dane są nie do odzyskania. Metod niszczenia dokumentów wskazać można przynajmniej parę. Są już na ten moment nawet firmy, które mają w swojej ofercie usługi fachowego niszczenia najróżniejszych dokumentów. Powierzając utylizację profesjonalnej firmie, należy przyjrzeć się, w jaki sposób usługa jest realizowana. Odpowiedzialność ciąży bowiem na zleceniodawcy. W żadnym wypadku nie powinno się o tym zapomnieć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:20:43
Tagi: dokumenty, archiwum, instytucja