Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Zarabianie w papiery wartościowe – porady dla początkujących akcjonariuszy

Ponieważ współcześnie nie we wszystkich przypadkach praca etatowa zapewnia odpowiednie, porządne zyski oraz zabezpieczenie finansowe na przyszłość, coraz częściej poszukiwane są inne sposoby na zarabianie pieniędzy. Chociaż metod jest bardzo dużo – na przykład poprzez FX, kupowanie i sprzedawanie obligacji albo inwestycję na giełdzie – wiele osób ma obawy przed dorabianiem tymi sposobami albo nawet twierdzi, że nie ma to absolutnie nic wspólnego z uczciwą pracą.

giełda
Napisał: Christine Puccio
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nic wyraźniej mylnego – każdy skuteczny rodzaj zarabiania wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, i to samo jest w przypadku inwestowania w papiery wartościowe. O ile inwestując w akcje posiada się pewne podstawowe umiejętności, trochę czasu oraz cierpliwość, można otrzymać bardzo wiele nawet nie wychodząc z domu – dużo transakcji można zrobić telefonicznie bądź przez internet. Aby znakomicie inwestować w akcje, najlepiej zastosować się do rad i opinii profesjonalistów , a także pozostałych doświadczonych, zaufanych osób. Wielu z nich zgadza się, że giełda to idealne rozwiązanie na dodatkowe pieniądze, ponieważ profity pojawiają się nawet przy niedużym kapitale startowym, lecz żeby zarobić na giełdzie odpowiednio wysokie kwoty, najlepiej mieć na to zapewnione większe fundusze.

giełd
Napisał: NewConncet.info
Na podstawie: http://www.newconnect.info
Ponieważ każdy rodzaj inwestycji, np notowania boryszew, jest związany z ryzykiem, nieraz zaleca się, aby kapitał, za który będą nabywane akcje były środkami odłożonymi – tymi, które nie są wydawane na comiesięczne wydatki - . Niezbędna jest także odrobina cierpliwości – często warto trochę poczekać, żeby wartość papierów wartościowych wzrosła do preferowanej sumy, zamiast zniechęcać się chwilowym zastojem. Niewątpliwie warto również przeczytać fachową literaturę poświęconą spekulacji na giełdzie. Na pewno dobrze być świadomym, że w przypadku inwestycji w papiery wartościowe powszechne są dwie najważniejsze strategie zarabiania – „szybkie i chwilowe” i oparte na ogromnej elastyczności, oraz ekstensywne, polegające na dłuższym posiadaniu papierów wartościowych spółki. To pierwsze rozwiązanie opiera się na częstym kupowaniu akcji, śledzeniu ich , a także natychmiastowej sprzedaży po uzyskaniu preferowanego wzrostu ich wartości.

Chcemy pokazać Ci następny nasz artykuł - sądzimy, że przypadnie Ci do gustu. By go obejrzeć, naciśnij link tutaj (http://www.balduin-pfnuer.de/pl/martin-pfnur/) i już.
Nierzadko wykorzystywane są regularne wzrosty wartości tych akcji – na przykład większa sprzedaż słodkości w okolicach Dnia Mamy lub Bożego Narodzenia bądź sprzętu turystycznego latem. Druga strategia jest nieco wyraźniej wymagająca, ale zdaniem wielu również bardzo zyskowna – wymagane jest w niej również odpowiednie doświadczenie. Polega ona na dłuższym posiadaniu papierów wartościowych przedsiębiorstwa, które odwdzięcza się w postaci dywidendy; czasem wiąże się także z inwestycją w jej rozwój. Popularną praktyką jest nabywanie akcji nowych spółek dopiero pojawiających się na rynku, ponieważ ich akcje są przeważnie na początku wyjątkowo tanie, a w miarę rozwijania się drożeją.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:13:37
Tagi: fundusze, Forex, FX, strategie zarabiania