Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jakie są najbezpieczniejsze sposoby na archiwizację informacji?

Każdy musi utrzymywać ład na swoim laptopie. Jeżeli kłopot z odnalezieniem danych dotyczy wielkiej firmy, to powinna ona zatrudnić specjalistę, który będzie archiwizować wszystkie informacje.


W dowolnej znacznej spółce powinna być prowadzona porządna archiwizacja danych na osobnym nośniku takim jak dodatkowy dysk twardy albo pendrive. Należałoby osobno archiwizować zdjęcia, filmy albo informacje kadrowe. Dane (kliknij, zobacz, sprawdź) warto podzielić na tematy oraz pod względem ich kompresji. Wykonując kopię, dobrym rozwiązaniem jest ich spakowanie zatem kompresja. Spowoduje to, że pliki staną się mniejsze i zajmą małą ilość miejsca na nośniku, na którym będą archiwizowane. Pakując pliki, użytkownik mógłby zaoszczędzić nawet 60% miejsca, a w co poniektórych przypadkach nawet 90%. Wielu użytkowników nie kompresuje informacji, gdyż obawiają się, że utracą one na jakości. Nie ma się wcale czego bać, ponieważ pojęcie "kompresji stratnej" zwyczajnie nie istnieje. Wówczas informacje byłyby uszkodzone oraz nie można by było ich odtworzyć.
CV
Napisał: Laineema
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obecnie powracają do łask płyty DVD, na których można by zapisywać archiwizowane informacje. Płyta jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że jest ona niewrażliwa na zmoczenie i pole magnetyczne. Zgromadzone na nich dane nie wymagają przepisywania po jakimś okresie. Oczywiście płytę można by wygiąć czy też porysować. Jeśli jednak szanujemy własny sprzęt oraz chronimy go przed małymi dziećmi, to uszkodzenie płyty przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Atutem takiego archiwizowania danych może zostać również to, że informacje zarchiwizowane na płycie nie będą zainfekowane jakimkolwiek wirusem.


Archiwizacja informacji na płytach może zająć dużo godzin oraz dane (zobacz również wdrożenie rodo wrocław) z płyty muszą być zapisane jeszcze na odmiennym nośniku. Można także nagrać kilka płyt, jakie zawierają takie same informacje. Jeśli informacje zmieszczą się na pendrive, także mógłbyś zapisać je kilka razy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 15:19:26
Tagi: komputer, informacje, gra, firmy, firm