Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Wakacje w Zakopanym- czy warto?

Tatry tworzą najwyższe pasmo górskie w łańcuchu Karpat, a ten z kolei jest jednym z największych pasm na starym kontynencie. Duży poziom różnicy wysokości terenu, piękne widoki, miejscowa ludność i kultura, czyste i świeże powietrze oraz bogata flora i zróżnicowana fauna, a więc obcowanie z dziką przyrodą. Na polskiej stronie Tatr, u podnóży tych majestatycznych gór, leży miejscowość zwana Zakopane. Początki Zakopanego sięgają szesnastego wieku, kiedy to zbudowana została jako osada pasterska. Prawdziwy rozkwit Zakopanego szacuje się na dwudziesty wiek. W przedziale lat 1910-1930 wprowadziło się w to miejsce o dziesięć tysięcy więcej osób, a w przedziale lat 1931-1989 zamieszkało jedenaście tysięcy następnych mieszkańców.

Zakopane - góry
Napisał: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Miejscowość tą śmiało należy nazwać miastem, które wielu Polaków kojarzy z nazwą „stolica Tatr”.

Masz uczucie, że podobne materiały wyjaśnią Ci lepiej tę kwestię? Jeżeli tak myślisz, zobacz w tekście inny tego typu punkt widzenia.

W mieście, o którym mowa organizowane były liczne mistrzostwa sportowe powiązane ze sportami zimowymi, takie jak mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym i zawody mistrzostw Europy w biathlonie. Co roku przeprowadzane są tu konkursy pucharu świata w skokach narciarskich, a odbywają się na Wielkiej Krokwi – najbardziej znanej skoczni narciarskiej w Polsce (razem ze skocznią imienia Adama Małysza, najsłynniejszego polskiego skoczka w historii.

Zakopane zimą
Napisał: Greger Ravik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wakacje w Zakopanym i w lecie, i w zimie są w stanie dostarczyć bardzo dużo radosnych i niezatartych doznań . Można tam skosztować typowych góralskich potraw, a między innymi ziemniaki z kapustą czy prawdziwy przysmak dla klimatu górskiego – kozie sery. Najchętniej spożywanym mięsem jest przede wszystkim baranina. Poza czynnikiem kulinarnym, dobrze jest wybrać się na urlop w górach biorąc pod uwagę przepiękne krajobrazy, czyste powietrze oraz bardzo długie szlaki turystyczne wiodące przez szczyty i doliny. Interesującym miejscem są również Karkonosze: apartamenty do wynajęcia w Karkonoszach

Gdy jest się w Zakopanym, nie jest dobrze aby pozwolić sobie na odrzucenie wyprawy na Morskie Oko, a więc największe i z pewnością najznakomitsze jezioro tatrzańskie, otoczone zewsząd wysokimi masywami górskimi. Jezioro to położone jest na terytorium Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednego z 23 parków narodowych w Polsce. Na poznanie tego miejsca warto poświęcić nawet kilka dni i wydać każdą złotówkę na wyszkolonego przewodnika.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:14:39
Tagi: stolica Tatr