Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Ogłoszenia reklamowe w sieci internetowej nie mogą zastąpić druku! Przynajmniej jeszcze nie w dzisiejszych czasach

W dobie cyfryzacji wszelkiego typu treści coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy wydruk ich na papierze jest nam jeszcze przydatny? W podróż, zamiast czterech książek, bierzemy tablet z obszerną biblioteką. Korzystanie z gazet niejednokrotnie zastępujemy śledzeniem witryn informacyjnych. Niektórzy są przyzwyczajeni do wydrukowanych tekstów. Czy jest ewentualność, by przestano korzystać z druku?

Bilboard
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Wydaje się, że nie ma takiej opcji. Nie chodzi tu tylko o literaturę, ale również o druk użytkowy, np. na potrzeby reklamy. Dziedzina ta doskonali się i coraz częściej jesteśmy w stanie zauważyć reklamowe na ubraniach, pendrive’ach czy też długopisach. Baner reklamowy na witrynie internetowej przyciąga oko o wiele słabiej, niż wydrukowany afisz umieszczony przy ruchliwej ulicy - www.

W aktualnej czasoprzestrzeni zwiększonego dostępu do informacji, coraz częściej staramy się uciec od reklam, a dotykalne ulotki są czymś fizycznym, co ciężej ominąć od treści ukazywanych na witrynach internetowych.

Czy ten temat wpadł Ci w oko? Jeżeli tak, to pójdź do oferty (https://ofertydeweloperskie.pl/oferty/domy/wynajem/wroclaw/krzyki/jesionowa/) oraz zobacz informacje, w które obfituje inny portal.

Wypromowanie wyrobu jest coraz trudniejsze, bo rynek przepełniony jest rozmaitymi konkurencyjnymi ofertami. Analiza sytuacji druku na rynkach zachodnich unaoczniła, że przedsiębiorcy idą w kierunku druku kreatywnego. Nawet wydruk na kartkach papieru będzie musiał zawierać atrakcyjne potencjalnego kupca elementy, tj. niedługa historyjka, kolorowy komiks czy też intrygująca krzyżówka na odwrocie informacji o usłudze.


Miejski baner reklamowy też zapewne przejdzie przemianę i przekształci się w artystyczne dzieło sztuki. Nie odstąpimy od kopiowania na rzecz oryginalnego malarstwa, jednakże wiedza, że komputer zawsze będzie można wyłączyć, na pewno zachęci działy marketingu do dalszego fizycznego unaoczniania idei reklamowanych producentów.

Druk nie zginie, chociaż nie będzie już nigdy jedyną formą przekazywania medialnych wiadomości. Dawny zwyczaj wyglądania gazeciarza, który znamy ze starych amerykańskich filmów, nigdy już nie powróci. Druk użytkowy się przeistoczył od tamtego momentu i będzie nadal podlegał zmianom. Możliwe, że coraz częściej stosowane drukarki 3D przemienią płaskie billboardy w obiekty przestrzenne. To coraz częściej stosowana praktyka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-18 12:58:45
Tagi: tablet, drukarka 3D, rynek, plakat, ulotka, bilbord