Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Kiedy najfajniej wybrać się do Indii?

Indie są olbrzymim państwem rozciągającym się od 8 do 33 równoleżnika o dużej wielorakości ukształtowania terenu, od dużych równin, dolin rzecznych, aż do łańcuchów górskich Himalajów.
Nie trudno zatem przewidzieć, iż pod względem klimatycznym wszystko będzie w tym państwie prawdopodobne. Odnajdują się w Indiach rejony z właściwie całoroczną pokrywą śnieżną aż do tropikalnych regionów przybrzeżnych dlatego wspaniałe są Indie wycieczki (Relaksmisja). Pewne obręby są nieomalże pustynne a także słabo zaludnione, inne natomiast intensywnie wykorzystywane rolniczo, m.in. poprzez uprawę ryżu. Większa część Indii podlega intensywnym działaniom Azjatyckiego monsunu. Ów monsun wieje nie zawsze z jednego kierunku, częstokroć zmienia swój kierunek zależnie od pory roku. Poczynając od czerwca aż do października nieomalże całe Indie są pod wpływem monsunu napływającego przez państwo z południowego zachodu. W górskich regionach może powodować gwałtowne opady. Na pewno najchłodniej a także najsuszej będzie w całym państwie od grudnia do lutego. Dmą wtedy tylko delikatne bryzy z północy. Dają niewiele deszczu oraz często bezchmurne niebo. Na południu kraju jest najczęściej deszczowo od maja do czerwca. Teoretycznie monsun może także ucichnąć. To odbija się nadzwyczaj mocno na indyjskim klimacie, sprawia człekom ogromne kłopoty oraz zagraża zbiorom. Jeżeli idzie o Indie pogoda może zatem być nieprzewidywalna (najlepsza pora na Indie).


budowanictwo
Napisał: Jeffrey Zeldman
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najlepszy okres na urlopowy odpoczynek w Indiach, są to miesiące od października do marca, a szczególnie listopad i grudzień. W czasie lata praktycznie na całym obszarze Indii panują upały, jakie mogą popsuć przyjemność pobytu w tym ładnym państwie.
Jeśli idzie o Indie wycieczki, wszelki rejon Indii przyciąga turystów z rozmaitych przyczyn. Jednych interesuje metafizyczna praca dla obcokrajowców też materialna strona tej starej cywilizacji, drugich ciepłe morze oraz piaszczyste plaże, a jeszcze pozostałych wysokogórskie wyprawy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-27 22:13:42
Tagi: morze, Azja, turystów, raj